Wiadomości

Ogłaszamy konkurs „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”

Data publikacji 19.01.2016

Wojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym ogłaszają konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”. Konkurs, zorganizowany jest w związku z akcją „Bezpieczne ferie 2016”. Jego adresatami są uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści.

Konkurs ma na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku, promowanie zasad bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, w tym jazdy w kaskach, kształtowanie umiejętności oceny i wyboru miejsc bezpiecznych do zimowych zabaw i rekreacji oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności wyrażania myśli i uczuć w formie plastycznej.

Prace konkursowe należy przesłać do dnia 29 lutego 2016 roku do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, ul. Raciborska 39, 40-074 Katowice. Ocena prac oraz wytypowanie zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych przez jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatorów konkursu, nastąpi do 11 marca 2016 roku. Ogłoszenia wyników można się spodziewać do 18 marca 2016 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony