Wiadomości

Zabezpieczyli nielegalne automaty

Data publikacji 18.01.2016

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach, wspólnie z bielskimi celnikami, zabezpieczyli automaty do gier hazardowych. Śledczy podejrzewają, że maszyny działały nielegalnie. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej właścicielom salonów gier grozi wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.

Tym razem "na celowniku" stróżów prawa znalazły się dwa lokale - w Skoczowie i Bielsku Białej. Wspólne działania policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach oraz celników z Urzędu Celnego w Bielsku Białej, ukierunkowane były na zwalczanie nielegalnej działalności hazardowej. Mundurowi skontrolowali pochodzenie i legalność automatów do gier oraz posiadane zezwolenia. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, funkcjonariusze zabezpieczyli 10 nielegalnych urządzeń, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Trwa ustalanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością. Zatrzymane nielegalne urządzenia stanowią dowód w sprawie karnej skarbowej prowadzonej przez Urząd Celny w Bielsku-Białej.

Przypominamy, że osoby organizujące nielegalne gry hazardowe - w przeciwieństwie do podmiotów legalnie działających - nie odprowadzają należnych podatków od tej działalności i nie kontrolują, czy z automatów korzystają osoby nieletnie.

Powrót na górę strony