Wiadomości

Szczęsliwy finał poszukiwań 8-letniej dziewczynki

Data publikacji 08.01.2016

Raciborscy policjanci odnaleźli zaginioną 8-latkę. W poszukiwaniach dziecka brało udział kilkudziesięciu policjantów oraz strażaków. Dziewczynka wyszła ze szkoły po 13.30 i nie wróciła do domu. Dopiero po kilku godzinach poszukiwań prowadzonych przez rodzinę na własną rękę, o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci.

Informację o zaginięciu dziewczynki raciborscy policjanci otrzymali wczoraj około 20.00, po kilku godzinach bezowocnych poszukiwań przez rodzinę. Z relacji matki wynikało, że 8-latka po zakończonych lekcjach nie wróciła do domu. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowano kilkudziesięciu policjantów oraz strażaków. Podczas działań wykorzystano kilkanaście radiowozów i wozów strażackich. O zaginięciu dziecka natychmiast powiadomiony został Oddział Prewencji Policji z Katowic. Z uwagi na panujące mrozy, liczyła się każda minuta.

Przełom w poszukiwaniach nastąpił około 21.40, gdy podczas przeczesywania terenu 8-latka została zauważona przez patrol prewencji na ulicy Opawskiej. Całą i zdrową przekazano matce.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu mł. insp. Łukasz Krebs dziękuje wszystkim zaangażowanym w poszukiwania 8-letniej Nataszy za udział w akcji, szybkość podjętych działań i pełen profesjonalizm. Dzięki wspólnym działaniom, dziewczynka szczęśliwie wróciła do rodziny.

  • odnaleziona 8-letnia dziewczynka
  • policyjne radiowozy podczas poszukiwań
    Nasz Racibórz zdjęcie
  • policyjny radiowóz
    Nasz Racibórz zdjęcie
Powrót na górę strony