Spotkanie opłatkowe w katowickiej komendzie wojewódzkiej policji - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Spotkanie opłatkowe w katowickiej komendzie wojewódzkiej policji

Data publikacji 18.12.2015

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to okres spotkań, składania życzeń oraz łamania się opłatkiem. Przy wigilijnym stole Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk spotkał się z kadrą kierowniczą katowickiej komendy wojewódzkiej oraz podległych mu jednostek organizacyjnych. W spotkaniu wzięli również udział szefowie komórek biur Komendy Głównej Policji, mających swą siedzibę w Katowicach. O duchową oprawę świątecznej uroczystości zadbał policyjny kapelan.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się spotkanie opłatkowe. Szef śląskiego garnizonu policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, wraz ze swoimi zastępcami - insp. Romanem Rabsztynem oraz insp. Piotrem Kucią, podjął Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosława Kaletę, naczelników i zastępców naczelników wydziałów, kierowników zespołów oraz policjantów piastujących samodzielne stanowiska w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W spotkaniu wzięli także udział dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Do wigilijnego stołu zaproszeni zostali także szefowie śląskich komórek Centralnego Biura Śledczego Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji oraz przedstawiciele związków zawodowych. Kilka słów o przeżywaniu duchowym Świąt Bożego Narodzenia wygłosił kapelan mundurowych.

Na uroczystości gościli także: przedstawiciele władz samorządowych, Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach, przedstawiciele innych służb mundurowych m. in. wojska, straży pożarnej, straży granicznej, służby celnej, harcerstwa, a także przedstawiciele policyjnych stowarzyszeń: „Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach” oraz „Rodzina Policyjna 1939 r.”

Nadinsp. Jarosław Szymczyk w słowach skierowanych do zgromadzonych podziękował wszystkim zebranym za obecność oraz aktywny rok wspólnej działalności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Generał życzył wszystkim w tym świątecznym czasie, poza zdrowiem oraz sukcesami w życiu zawodowym i osobistym, właśnie spokoju i wytchnienia od trudów codziennej służby w gronie rodzinnym. Na koniec wszyscy obecni na sali, zgodnie z tradycją, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia wesołych świąt i szczęścia w nadchodzącym 2016 roku.

 

Ładowanie odtwarzacza...