Wiadomości

Podziękowanie dla wodzisławskiego policjanta

Data publikacji 29.10.2015

Dzisiaj odbyło się uroczyste podziękowanie dla policjanta wodzisławskiej jednostki, który wykazując się opanowaniem i profesjonalizmem uratował życie człowieka. Sierżant Łukasz Rybicki, który jako pierwszy znalazł się na miejscu zdarzenia, z determinacją wykonywał reanimację nieprzytomnego mężczyzny do czasu przyjazdu służb medycznych. Zdaniem lekarzy to właśnie sprawiło, iż mężczyzna został uratowany.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca bieżącego roku. Patrol ruchu drogowego został skierowany do obsługi zdarzenia drogowego na ulicy Pszowskiej w Wodzisławiu Śląskim. Zgłoszenie dotyczyło rowerzysty, który nagle z niewyjaśnionych przyczyn upadł na jezdnię. Jako pierwszy na miejscu zdarzenia pojawił się sierż. Łukasz Rybicki. Widząc nieprzytomnego starszego mężczyznę, który nie oddychał i nie miał tętna od razu rozpoczął jego reanimację. Z determinacją kontynuował ją kilkadziesiąt minut, do czasu przyjazdu służb medycznych. Warto podkreślić, iż podczas tej akcji pomagał mu anonimowy obywatel, który przypadkiem znalazł się na miejscu. Po zdarzeniu sierż. Łukasz Rybicki sporządził standardową dokumentację, w żaden szczególny sposób nie chwaląc się swoją postawą. O tym, jakim profesjonalizmem i determinacją się wykazał przełożeni dowiedzieli się dopiero od Pana Witolda – ratowanego wówczas 67-latka. Mieszkaniec Wodzisławia Ślaskiego w ubiegłym tygodniu skierował na ręce szefa wodzisławskich funkcjonariuszy podziękowanie, w którym napisał:

„Chciałbym na ręce Komendanta złożyć serdeczne podziękowanie i zarazem gratulacje dla podległego Panu policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego sierż. Łukasza Rybickiego, który w dniu 14 lipca w Kokoszycach na ulicy Pszowskiej w związku z zapaścią kariologiczną, którą miałem przez ponad 20 minut w sposób profesjonalny prowadził reanimację (do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego). Dzięki temu uratował mi życie. Również lekarz z centrum leczenia chorób serca w Zabrzu, gdzie zostałem przewieziony przez pogotowie ratunkowe przekazał mi, że tylko dzięki policjantowi, który we właściwy sposób mnie reanimował – żyję. W związku z powyższym jeszcze raz dziękuję Łukaszowi Rybickiemu i życzę wszystkim ofiarom wypadków i innych zdarzeń aby na miejscu pomocy udzielali właśnie tacy profesjonalni policjanci. (...)”.

Dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim insp. Krzysztof Justyński wyróżnił sierż. Łukasza Rybickiego nagrodą pieniężną. Podziękował policjantowi za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, profesjonalizm i zaangażowanie. Na uroczystym spotkaniu, które odbyło się w wodzisławskiej komendzie obecny był również Pan Witold z żoną. Małżonkowie osobiście chcieli uścisnąć sierż. Łukasza Rybickiego i podziękować mu za uratowanie życia. Policjant natomiast podkreślił, iż widok mężczyzny w dobrym zdrowiu jest dla niego największą nagrodą  i motywacją do dalszej służby!

Serdecznie dziękujemy również anonimowemu obywatelowi, który na miejscu zdarzenia wykazał się empatią i pomagał policjantowi w akcji ratunkowej. Gratulujemy wzorowej postawy obywatelskiej!
 

  • Podziękowanie sierż. Rybickiemu
  • Podziękowanie sierż. Rybickiemu
  • Podziękowanie sierż. Rybickiemu
  • Podziękowanie sierż. Rybickiemu
  • Podziękowanie sierż. Rybickiemu
  • Podziękowanie sierż. Rybickiemu
  • Podziękowanie sierż. Rybickiemu
  • Podziękowanie sierż. Rybickiemu
  • Podziękowanie sierż. Rybickiemu
Powrót na górę strony