Wiadomości

Pijany kierowca sprawcą śmiertelnego wypadku

Data publikacji 22.09.2015

Ponad 3 promile alkoholu wykazało badanie 25-latka kierującego peugeotem. Mężczyzna w sobotnie popołudnie doprowadził do wypadku drogowego, w którym poważne obrażenia odniosła jego 39-letnia pasażerka. Kobieta trafiła do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy zmarła następnej. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z drogówki.

Do wypadku doszło w sobotę tuż po 15.00 w Bielsku-Białej na ul. Janowickiej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący peugeotem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył jadącego przed nim autokaru. Na skutek zderzenia 39-letnia pasażerka peugeota odniosła poważne obrażenia ciała i trafiła do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy kobieta zmarła następnej nocy.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca peugeota miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Odniósł niegroźne obrażenia ciała. Został zatrzymany. Po badaniach lekarskich przewieziono go do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi mu do 12 lat za kratami. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

 

Film Zatrzymany przez policjantów 25-latek

Pobierz plik Zatrzymany przez policjantów 25-latek (format mp4 - rozmiar 3.8 MB)

Powrót na górę strony