Wiadomości

Zdobyli Mnicha

Data publikacji 17.09.2015

Zabrzańscy mundurowi z Policyjnej Grupy Turystyki Górskiej „Dwójka” im. Jerzego Kukuczki zdobyli Mnicha. Przy słonecznej pogodzie policjanci wspięli się na 2068 m n.p.m. To już kolejny szczyt w ich wspinaczkowej karierze.

Grupa policyjnych pasjonatów, która już od wielu lat zrzeszona jest w Policyjnej Grupie Turystyki Górskiej„Dwójka” im. Jerzego Kukuczki 12 września zdobyła „Mnicha” - szczyt o wysokości 2068 m n.p.m. Mundurowi, aby go zdobyć, musieli użyć technik taternickich oraz wzajemnej asekuracji za pomocą lin. Uczestnicy wyprawy, jak sami to określili, ułatwili sobie zejście ze szczytu za pomocą dwóch zjazdów na linie. Jeden z nich odbył się na długości 30 metrów, czyli z wysokości X-piętrowego wieżowca.

To nie pierwsza wyprawa w Tarty zabrzańskich policjantów. Już od wielu lat mundurowi realizują plan zdobywania najwyższych szczytów Europy Środkowej, a szczególnie Korony Tatr. Wspięli się już m.in. na Gerlach (2655 m n.p.m.), Lodowy Szczyt (2627 m n.p.m.), (Łomnicę 2634 m n.p.m.), Rysy (2503 m n.p.m.) Za wyjątkiem Rysów, na żaden powyższy szczyt nie prowadzi szlak turystyczny. Policjanci zapowiedzieli już kolejne wyprawy. Górskim pasjonatom życzymy udanej pogody podczas ich wędrówek.

Powrót na górę strony