Wiadomości

Kolejny sukces naszego wyborowego strzelca

Aspirant Tomasz Cierpica z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wygrał pierwsze zawody regionalne 3GUN w klasie standard. Nasz policjant pokonał 19 rywali reprezentujących służby mundurowe, kluby i stowarzyszenia strzeleckie

Celem zawodów rozegranych na strzelnicy w Jaworznie była popularyzacja strzelectwa sportowego, konsolidacja środowisk strzeleckich oraz doskonalenie umiejętności strzeleckich. W zawodach uczestniczyło 25  strzelców  uprawnionych do posiadania broni palnej, posiadającch licencję zawodniczą lub patent strzelecki, członkowie klubów strzeleckich, Bractw Kurkowych, oraz osoby niezrzeszone posiadające własną broń.

Wysoki poziom umiejętności strzeleckich zawodników  sprawił, że o zwycięstwie decydowała niewielka różnica zdobytych punktów i sekundowe różnice przejścia toru strzeleckiego - czyli tzw. "faktor" (iloczyn zdobytych punktów i czasu przejścia toru strzeleckiego)

W strzelaniu z karabinu, pistoletu i strzelby gladkolufowej najlepszy okazał się asp. Tomasz Cierpica z katowickiej komendy policji, który na co dzień reprezentuje barwy katowickiego klubu strzeleckiego "Komandor".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  Na filmie: zwycięski bieg w klasie standard Tomasza Cierpicy.

Powrót na górę strony