Wiadomości

Podczas policyjnego pościgu staranował radiowóz

Data publikacji 25.08.2015

Wyjątkową determinacją wykazali się świadkowie oraz policjanci, którzy wczoraj podjęli pościg za rabusiem. Mężczyzna włamał się do domu jednorodzinnego w Rudziczce. Gdy został przyłapany na gorącym uczynku przez właściciela, podjął szaleńczą ucieczkę samochodem. Włamywacz nie reagował na wysyłane przez mundurowych sygnały do zatrzymania, zajeżdżał innym kierowcom drogę, a gdy próbował ominąć policyjną blokadę z impetem uderzył w bok radiowozu.

Zgłoszenie o uciekającym włamywaczu, który usiłował zrabować dobytek mieszkańców Rudziczki oficer dyżurny z Żor otrzymał około 12.00. Jak wynikało z jego treści, kilka chwil wcześniej, właściciel domu jednorodzinnego po powrocie zastał w nim obcego mężczyznę. Włamywacz właśnie plądrował piętro budynku, gdy w domu pojawił się nieoczekiwanie gospodarz.

Zdenerwowany i przyłapany na gorącym uczynku rabuś, po krótkiej szarpaninie, wyskoczył przez okno, wsiadł do zaparkowanego po drugiej stronie ulicy pojazdu i podjął szaleńczą ucieczkę. W pościg za nim udali się najpierw świadkowie zdarzenia, a po chwili także zaalarmowani o włamaniu policjanci. Mężczyzna przez kilka kilometrów uciekał ulicami miasta, zajeżdżał drogę innym kierowcom i zmuszał ich do niebezpiecznych manewrów. Mimo wysyłanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych przez ścigających go mundurowych nie reagował na nie. W pewnej chwili wjechał w pola, gdzie zawrócił i kontynuował ucieczkę. Przy ulicy Reja napotkał jednak na poważną przeszkodę, jaką okazała się policyjna blokada.

Mężczyzna został zatrzymany kilka sekund później, gdy chcąc ominąć blokujący drogę radiowóz uderzył w jego bok. Wówczas to okazało się, że kierowcą ściganego volkswagena golfa jest 47-latek bez stałego miejsca pobytu i bez prawa jazdy. Włamywacz z urazem nogi, jakiego doznał podczas ucieczki z I piętra, po udzieleniu pomocy medycznej, przekazany został pszczyńskim stróżom prawa, którzy zajmują się już sprawą włamania do domu jednorodzinnego. 47-latek odpowie nie tylko za liczne wykroczenie drogowe, jakich dopuścił się podczas uceczki, ale przede wszystkim za włamanie do domu, za które grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony