Uwiodła, a potem okradła - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Uwiodła, a potem okradła

Data publikacji 21.08.2015

21-letnia dziewczyna, podstępnie uwiodła mężczyznę, po czym ukradła mu wartą ponad 3 tysiące złotych biżuterię. Mężczyzna zgłosił sprawę na policję. Złodziejkę zatrzymali policjanci z Komisariatu VII. Okazało się, że kobieta była w przeszłości zatrzymywana za kradzieże, oszustwa i przywłaszczenie mienia.

Poznali się za pośrednictwem portalu społecznościowego, na którym 21-latka oferowała przyjażń. Mieszkaniec Katowic zauroczony dziewczyną zaprosił ją do swojego mieszkania. Podstępna kobieta postanowiła wykorzystać  sytuację i zapewniła go o swoim wielkim uczuciu od pierwszego wejrzenia. Gdy po dwóch dniach mężczyzna wyszedł z mieszkania, kobieta ukradła mu wartą ponad 3 tysiące złotych biżuterię i "zniknęła". Mężczyzna zgłosił sprawę policjantom z Komisariatu VII. 21-latka została namierzona i zatrzymana w Tarnowskich Górach. Tam też w jednym z lombardów stróże prawa odzyskali większość skradzionej biżuterii.

W trakcie składania zeznań przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła obszerne wyjaśnienia. Po sprawdzeniu danych kobiety w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 21-latka była już w przeszłości zatrzymywana za oszustwa, kradzieże i przywłaszczenie mienia. Grozi jej pięcioletni pobyt w więzieniu.