Wiadomości

Śląska drogówka testuje nowy nowoczesny miernik prędkości

Data publikacji 14.08.2015

Śląscy policjanci ruchu drogowego testują nowy typ laserowego miernika prędkości. Radar, poza pomiarem prędkości, daje możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu. Urządzenie o nazwie TruCam przekazywane będzie do testów pomiędzy poszczególnymi jednostkami śląskiego garnizonu.

Policjanci śląskiej drogówki od kilkunastu dni testują nowe typu laserowy miernik prędkości o nazwie TruCam. Radar poza pomiarem prędkości posiada funkcję wykonania zdjęcia pojazdu, którego prędkość jest mierzona. Opcja ta pozwala, aby policjant osobie kontrolowanej, w miarę możliwości, poza wynikiem pomiaru prędkości mógł pokazać także fotografię mierzonego pojazdu.

Jako pierwsi w posiadaniu nowoczesnego radaru są policjanci z Katowic, którzy już po kilku dniach pracy przy pomocy tego urządzenia dostrzegają jego zalety. Zarejestrowany na zdjęciu pojazd rozwiewa wszelkie wątpliwości co do prawidłowości pomiaru. W ciągu ponad tygodnia pracy z nowym urządzeniem, zarejestrowano ponad 60 kierujących niestosujacych się do ograniczeń prędkości. W trzech przypadkach kierujący dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym przekroczyli o ponad 50 km/h, co zakończyło się zatrzymaniem praw jazdy. TruCam spotkać będzie można na wszystkich drogach województwa śląskiego, gdyż możliwość jego sprawdzenia będą mieli policjanci drogówki z kilkunastu jednostek. Pozytywny wynik testów przyczynić się może do zakupu tego typu radaru w najbliższym czasie.

Powrót na górę strony