Wiadomości

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku

Data publikacji 31.05.2015

Policjanci z Żywca wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj o 19.20 w Rajczy. W trzy jadące drogą rowerzystki wjechał kierujący dostawczym mercedesem. W wyniku ran odniesionych w wypadku zmarła 42-letnia kobieta i jej 7-letnia córka. Kolejna rowerzystka – 14-latka – przewieziona została do szpitala w stanie ciężkim.

Wczoraj o 19.20 w miejscowości Rajcza na ul. Ujsolskiej doszło do poważnego wypadku drogowego. Kierujący dostawczym mercedesem 32-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego stracił panowanie nad samochodem i uderzył w trzy jadące z przeciwka rowerzystki, po czym wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu wypadku zginęła 42-letnia kobieta i jej 7-letnia córka. 14-latka, starsza córka i siostra śmiertelnych ofiar wypadku, przetransportowana została przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w stanie ciężkim do szpitala . Do szpitala przewieziony został też kierujący furgonetką. Jego obrażenia nie były groźne – po opatrzeniu, został zwolniony ze szpitala i zatrzymany przez policjantów z Żywca. O jego dalszym losie i zarzutach zdecyduje prokurator, po uzyskaniu wyników badań krwi, którą pobrano do sprawdzenia pod kątem obecności alkoholu, bądź narkotyków.

Na miejscu pracowali - zabezpieczając rejon wypadku, wykonując dokumentację i zbierając ślady - policjanci z komisariatu w Rajczy i komendy w Żywcu, pod kierunkiem żywieckiego prokuratora.

Powrót na górę strony