Zatrzymani za próby wręczania łapówek - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zatrzymani za próby wręczania łapówek

Data publikacji 27.05.2015

Sosnowieccy policjanci zatrzymali kierującego, który usiłował wręczyć im łapówkę w zamian za uniknięcie kontroli. Mundurowi podejrzewali, że zatrzymany na ul. Gospodarczej kierujący samochodem jest nietrzeźwy. Mężczyzna nie chciał poddać się badaniu i za zwolnienie próbował wręczyć policjantom 100 złotowy banknot.

Kierującemu mieszkańcowi Sosnowca została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Jeśli potwierdzi się, że był nietrzeźwy, poniesie za to stosowną odpowiedzialność. Natomiast bez względu na wyniki badań krwi, z pewnością odpowie za próbę przekupstwa policjantów. Za popełnienie tego przestępstwa może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

W tym miesiącu sosnowieccy policjanci zatrzymali już cztery osoby, które dopuściły się podobnych czynów. Przypominamy, że przestępstwo popełnia nie tylko osoba przyjmująca łapówkę, ale także wręczająca, a nawet usiłująca ją wręczyć. W najcięższym przypadku, gdy jest to korzyść majątkowa znacznej wartości, sprawca może trafić za kratki nawet na 12 lat.