Wiadomości

Czy ten kierowca przewiduje zagrożenia?

Data publikacji 13.04.2015

Publikujemy film z policyjnego wideorejestratora. Widać na nim fiata pędzącego 160 km/h w terenie, w którym obowiązuje ograniczenie do 70... Na prezentowanym odcinku DK 88 najczęściej dochodzi do tragicznych wypadków. Tydzień temu zginęły tu trzy osoby. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierowca z Gliwic, który znacznie prędkość przekroczył, zapłacił 500 zł mandatu i otrzymał 10 punktów karnych. Za kilka dni wejdą w życie nowe przepisy, które spowodują, że podobne sytuacje zakończą się utratą prawa jazdy.


Przypomnijmy: ustawa podpisana przez prezydenta przewiduje, że kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/godz., straci prawo jazdy na trzy miesiące. Zabierze mu je zaraz po kontroli drogowej policjant, bez angażowania sądu.
Z doświadczenia wiemy, że kierowcy decydujący się na jazdę bez dokumentu, mogą stracić uprawnienia na dłużej, do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie starosta lub prezydent wydają decyzję o cofnięciu uprawnień.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.43 MB)

Powrót na górę strony