Wiadomości

Oszustka usłyszała 178 zarzutów

Data publikacji 03.02.2015

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali 57-letnią kobietę, która jest podejrzana o liczne oszustwa internetowe. Na jednym z portali oferowała ona markową odzież, za którą pobierała od klientów zaliczki. Zamówionego towaru jednak nie wysyłała. Swoich kontrahentów oszukała na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za przestępstwa te może jej teraz grozić nawet 8 lat więzienia.

Osoby, które były zainteresowane kupnem markowych ubrań, wpłacały na wyznaczone konto pieniądze. Właścicielka bielskiej firmy początkowo rzetelnie wywiązywała się ze złożonych zamówień i terminowo dostarczała przesyłki. Z biegiem czasu popadła jednak w tarapaty finansowe i od tego momentu zaczęły się problemy z realizacją zamówień. Z ustaleń wynika, że swoją przestępczą działalność prowadziła od ponad 2 lat. Na „wirtualną” odzież skusiło się 178 klientów. Swoich kontrahentów oszukała na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. O jej dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

 

Apelujemy o ostrożność!

Decydując się na zakupy w sieci pamiętajmy, aby sprawdzić wiarygodność sprzedającego. Dokładnie przeczytajmy opinie i oceny jego poprzednich aukcji. Nie sugerujmy się niską ceną produktów. Sprawdźmy też, czy sprzedawca umożliwia zapłatę przy odbiorze, lub osobisty odbiór towaru – to również świadczy o jego wiarygodności. Ważne jest także, aby sprawdzić ilość transakcji zawartych przez sprzedającego. Pamiętajmy, że w razie wątpliwości możemy skontaktować się z obsługą portalu aukcyjnego.

Powrót na górę strony