Wiadomości

Areszt dla nożownika

Data publikacji 09.01.2015

Na wniosek śledczych bielski sąd tymczasowo aresztował 35-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem uczestników zabawy sylwestrowej. Do zdarzenia doszło w remizie strażackiej w Dankowicach. Za przestępstwo to zatrzymanemu może grozić nawet do 8 lat więzienia.

W czasie zabawy sylwestrowej, tuż przed 2.00, napastnik zaatakował nożem dwóch młodych mężczyzn, którzy stali przed budynkiem remizy. Mężczyźni doznali niegroźnych na szczęście obrażeń ciała. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci z Kobiernic już w kilka godzin po zdarzeniu ustalili dane poszukiwanego mężczyzny. Sprawca, spodziewając się zatrzymania, celowo ukrywał się. W sprawie tej śledczy z Kobiernic ściśle współpracowali z policjantami z Oświęcimia i Brzeszcz, sprawdzając dokładnie miejsca, gdzie mógł przebywać. W miniony wtorek mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Brzeszcz. Zatrzymany usłyszał zarzuty. Wczoraj bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Zatrzymany 35-latek nie działał sam. Policjanci nadal poszukują jego wspólnika. Dlatego też apelujemy do świadków tego zdarzenia, a w szczególności osób, które znają miejsce ukrywania się drugiego z napastników, o kontakt z Komisariatem Policji w Kobiernicach przy ul. Żywieckiej 6 - tel. 33 817 52 12, lub najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.


 

Powrót na górę strony