Wiadomości

Pijana 15-latka witała nowy rok w rowie

Data publikacji 02.01.2015

Policjanci z Wręczycy Wielkiej przeprowadzili interwencję wobec 15-latki, która kompletnie pijana siedziała w przydrożnym rowie. Dziewczyna miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Gdyby nie właściwa reakcja anonimowego świadka, nastolatce groziłoby najprawdopodobniej wychłodzenie organizmu.

Wczoraj o 4.40 dyżurny kłobuckiej policji otrzymał telefon od anonimowego rozmówcy, że we Wręczycy Wielkiej, w rowie przy ulicy Częstochowskiej znajduje się nietrzeźwa dziewczyna. Wysłany na miejsce patrol zastał siedzącą w przydrożnym rowie 15-latkę. Policjanci wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że ma w organizmie ponad 2 promile. Nastolatka została przekazana pod opiekę matce. Stróże prawa ustalają teraz, skąd nieletnia zdobyła alkohol. O całej sprawie policjanci powiadomią także sąd rodzinny.

Dziękujemy zgłaszającemu za czujność i wzorową postawę. Dzięki przekazanej informacji stróże prawa mogli szybko podjąć interwencję. Z uwagi na niskie temperatury powietrza, osoby nie mające schronienia, starsze i zamieszkujące samotnie, a także nietrzeźwe przebywające na wolnym powietrzu, narażone są na wychłodzenie organizmu. Policjanci apelują do mieszkańców powiatu kłobuckiego, aby w przypadku zauważenia osoby, która wymaga pomocy, powiadomić o tym fakcie jak najszybciej odpowiednie służby – pogotowie ratunkowe lub policję.

Powrót na górę strony