Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w Opawie

Data publikacji 23.12.2014

Raciborscy policjanci zajęli 2 miejsce w Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Zawody odbyły się 22 grudnia w czeskiej Opawie. Po raz 4 garnizon śląskiej policji w turnieju służb mundurowych o Puchar Komendanta Policji w Opawie reprezentowali raciborscy stróże prawa.

Oprócz ekipy z Raciborza w zawodach brali udział m. in. mundurowi z Hlucina i Opawy - łącznie 7 drużyn. Rozgrywki przeprowadzono systemem "każdy z każdym", a wyniki były zapisywane w tabeli, a ich podliczenie wskazywało miejsce, jakie na koniec turnieju zajęła drużyna. Po końcowym podliczeniu ilości zdobytych punktów raciborscy policjanci stanęli na podium, zajmując 2 miejsce. Turniej wygrali strażacy z Opawy. Królem strzelców został  Jacek Herok z raciborskiej policji.Dopingujący raciborskim funkcjonariuszom był obecny na miejscu  Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu  insp. dr Paweł Zając, którego zasługą jest bardzo dobra współpraca pomiędzy Komendami Policji w Opawie i w Raciborzu.