Wiadomości

Karambol na drodze S1

Data publikacji 02.12.2014

Policjanci wyjaśniają przyczyny karambolu, do jakiego doszło wczoraj popołudniu w trasie S-1, gdzie zderzyło się kilkanaście samochodów. Jedna osoba ranna trafiła do szpitala. Droga w kierunku granicy była zablokowana przez blisko 6 godzin. Policjanci zorganizowali objazdy.

Wczoraj na drogach powiatu cieszyńskiego panowały trudne warunki do poruszania się po drogach. Od popołudnia padał deszcz, który zamarzł na jezdniach i chodnikach. W regionie doszło do wielu kolizji i stłuczek,. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło tuż po 15.00 na trasie S-1 w miejscowości Ogrodzona, gdzie doszło do karambolu 15 samochodów osobowych i ciężarowych. Ze ustaleń policjantów wynika, że 13 samochodów pozostało na miejscu, a 2 odjechały po zdarzeniu. Na skutek odniesionych obrażeń jedna osoba została przewieziona do szpitala. To 32-letni obywatel Słowacji. Ruch w kierunku granicy państwa został zablokowany. Do pomocy policjantom z Cieszyna, skierowane zostały patrole drogówki z Bielska Białej, Pszczyny oraz Komisariatu Autostradowego z Gliwic. Stróże prawa zorganizowali objazdy. Do działań zostali także skierowani funkcjonariusze straży pożarnej. Zorganizowali punkt pomocy dla osób biorących udział w zdarzeniu oraz kierowców, którzy utknęli w kilkunastokilometrowym korku. W specjalnym namiocie straży wydawane były ciepłe napoje. Przed 21.00 ruch w kierunku Cieszyna został przywrócony. Podsumowując, na trasie S1 doszło do 7 zdarzeń drogowych. Natomiast w całym powiecie (wraz ze zdarzeniami w Ogrodzonej) odnotowano łącznie 23 kolizje drogowe. Tylko odpowiednie dostosowanie prędkości i unikanie gwałtownych manewrów, oraz zachowanie właściwej odległości od poprzedzających pojazdów, może zapobiec podobnym zdarzeniom.

Dziś, tak jak wczoraj, na drogach panują trudne warunki, spowodowane przez marznący deszcz. Od wczesnych godzin porannych były utrudnienia w Kończycach Wielkich na DW 937 oraz 938. Kierowcy ciężarówek mieli trudności z pokonaniem wzniesień. Przed 10.00 ruch na obu drogach został już przywrócony.  Zatem - noga z gazu! Dobrze jest też zwiększyć odległość od poprzedzającego nas samochodu, pamiętając, że przez śliską nawierzchnię wydłuża się droga hamowania.

Powrót na górę strony