Wiadomości

Zatrzymany sprawca napadu

Data publikacji 25.11.2014

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który przed kilkoma dniami napadł na 26-letnią kobietę. Do przestępstwa doszło w chwili, kiedy pokrzywdzona idąc ścieżką cmentarną wracała do domu. Sprawca zaciągnął ofiarę w pobliskie krzaki, pobił ją, a następnie ukradł telefon oraz torebkę wraz z dokumentami oraz pieniędzmi.

Do przestępstwa doszło w miniony w miniony czwartek, w samo południe. Młoda zabrzanka wysiadła na przystanku przy ulicy Wolności, a następnie jak wielu mieszkańców dzielnicy Zaborze, szła ścieżką cmentarną w kierunku pobliskiego osiedla. Tam została zaatakowana przez sprawcę, który siłą zaciągnął ją w pobliże rur ciepłowniczych i znajdujących się tam krzaków. Kobieta została uderzona kilka razy w twarz. Przestępca grożąc pokrzywdzonej nożem, zabrał jej telefon komórkowy oraz portfel, w którym znajdowały się dokumenty osobiste oraz 10 złotych. Z pomocą ofierze napaści przyszło dwóch mężczyzn słyszących odgłosy wołania o pomoc. Pokrzywdzoną odprowadzili do pobliskiego komisariatu, skąd ze względu na zawroty głowy, została zabrana przez ratowników medycznych do szpitala. 

Wykrycie tego przestępstwa stało się jednym z priorytetów policjantów zabrzańskiej komendy. Sukces osiągnęli po kilkunastu godzinach pracy. W miniony piątek w południe zatrzymano 24-letniego zabrzanina. Podejrzany jest doskonale znany miejscowym mundurowym, w przeszłości dokonywał przestępstw rozbójniczych oraz przestępstw przeciwko mieniu. Za te ostatnie ciąży na nim wyrok 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy. Policjantom wskazał miejsca, gdzie ukrył skradzioną torebkę oraz gdzie wyrzucił zrabowany portfel wraz z dokumentami. W przedmiotowej sprawie policjanci zatrzymali jeszcze jedną osobę, a mianowicie znajomą 24-latka, która pomogła mu w sprzedaży skradzionego telefonu, który ostatecznie został odnaleziony w jednym z miejscowych lombardów. Podejrzany 24-latek usłyszał zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, natomiast jego znajoma usłyszała zarzut paserstwa. Wczoraj podejrzany został umieszczony w areszcie śledczym. Za dokonanie rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.61 MB)

Powrót na górę strony