Częstochowscy jeźdźcy na zawodach w Brnie

Data publikacji 03.06.2014

Częstochowscy policjanci z zespołu konnego uczestniczyli w Międzynarodowych Zawodach Konnych w Brnie. St. sierż Agnieszka Mordal zajęła trzecie miejsca w konkurencji "cross" a sierż. szt. Grzegorz Wypchlak uplasował się na trzeciej pozycji w drugiej konkurencji związanej z przejazdem przez specjalny parkur policyjny.

W VII Międzynarodowych Zawodach Konnych w Brnie, jakie odbywały się od 30 maja do 1 czerwca, uczestniczyło 21 policjantów z Czech, Polski, Niemiec, Rosji i Węgier. Polskich policjantów reprezentowała częstochowska drużyna konna w składzie: st. sierz Agnieszka Mordal, sierż. szt. Grzegorz Wypchlak i sierż. szt. Jarosław Wysmołek. Przejazd indywidualny obejmował dwie konkurencję: cross i specjalny parkur policyjny. W konkurencji "cross" częstochowska amazonka Agnieszka Mordal zajęła trzecie miejsce. W konkurencji przejazdu na parkurze policyjnym, trzecie miejsce na koniu Don Camillo zajął Grzegorz Wypchlak. Na 21 zawodników, biorących udział w zawodach, sierż. szt. Grzegorz Wypchlak zajął 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Start w zawodach konnych w Brnie, to również dobre przygotowanie przed Międzynarodowym Turniejem Policji Konnej w Częstochowie, jaki rozpocznie się już 7 czerwca o 13.00 w Ośrodku Pegaz w Częstochowie na ul. Mstowskiej.