Wiadomości

Policyjni maratończycy

Data publikacji 10.04.2014

Aż ośmiu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyło w maratonie w Dębnie. Podczas 41. edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - ponad 2500 zawodników, w tym ponad 120 policjantek i policjantów z całego kraju, którzy walczyli o tytuł Mistrza Polski Policjantów w Maratonie.

Organizatorem XII Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez tereny gminy Dębno. Zawodnicy walczyli, biegnąc cztery pętle na trasie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno. Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

Ze startujących w maratonie reprezentantów bielskiego garnizonu najlepszy był mł. asp. Dawid Stwora z wydziału prewencji. Na kolejnych miejscach uplasowali się: podinsp. Tomasz Włodarski z zespołu kontroli oraz asp. Tomasz Czernek z zespołu do walki z korupcją, mł.asp. Łukasz Warchoł i mł.asp. Marcin Nikiel – z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, sierż.szt. Krzysztof Glos z wydziału prewencji, asp. Marek Jurzak – z komisariatu I oraz asp.szt. Krzysztof Borkowski z wydziału kryminalnego.  Na mecie uczestnicy nagradzani byli pamiątkowymi medalami.

Swoje sportowe pasje policjanci łączą z sumienną służbą w Policji. Jak sami przyznają, codzienne treningi to ich sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu służby oraz utrzymanie świetnej kondycji fizycznej.

Uczestnikom maratonu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powrót na górę strony