Wiadomości

Przejęli 100 kilogramów nielegalnego tytoniu

Data publikacji 15.01.2014

100 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy przejęli częstochowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. W ręce stróżów prawa wpadło dwóch mężczyzn, którzy przewozili nielegalny towar. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 70 tysięcy złotych.

Wczoraj około godziny 23.00 na ulicy Łukasińskiego w Częstochowie, policjanci  zatrzymali samochód marki Renault. Podczas sprawdzania pojazdu stróże prawa ujawnili 100 kilogramów nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze zatrzymali  22-letniego mężczyznę i jego 29-letniego wspólnika. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 70 tysięcy złotych.
Jak ustalili śledczy,  w listopadzie ubiegłego roku,  u zatrzymanych mężczyzn stróże prawa zabezpieczyli również nielegalny tytoń. Wtedy to policjanci ujawnili  linię produkcyjną do wytwarzania krajanki tytoniowej oraz  tytoń w ilości prawie 2400 kilogramów. Jak ustalono, straty Skarbu Państwa z tytułu  niezapłaconego podatku wyniosły już wtedy ponad milion złotych. 

Powrót na górę strony