Bezpieczeństwo pieszych 2021

Przedszkolaki po mistrzowsku potrafią przejść przez drogę

Policjanci ruchu drogowego z katowickiej komendy wojewódzkiej odwiedzili w minioną środę dzieci z Przedszkola nr 3 w Woli. Gościem specjalnym spotkania był mistrz olimpijski w chodzie na 50 km Dawid Tomala. Najmłodsi poznali też maskotkę Śląskiej Policji – psa Sznupka. W trakcie pogadanki poruszone zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Stałym elementem policyjnej profilaktyki są spotkania z dziećmi poświęcone ich bezpieczeństwu. Stróże prawa odwiedzają przedszkola i szkoły, przekazując uczestnikom tych spotkań zasady poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazują najbardziej niebezpieczne zachowania i zachęcają do noszenia elementów odblaskowych. Taką wizytę, w towarzystwie mistrza olimpijskiego w chodzie na 50 km Dawida Tomali, który jest ambasadorem akcji „Świeć przykładem” na śląskich drogach, mundurowi złożyli w minioną środę w Przedszkolu nr 3 im. Kubusia Puchatka w Woli. Najmłodsi dowiedzieli się między innymi jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, i którą stroną drogi poruszać się gdy nie ma na niej chodnika. Jak zwykle największe uśmiechy na twarzach dzieci wywoływała policyjna maskotka – Sznupek. Dzieci mogły przybić „piątkę” sympatycznemu pluszakowi i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

W podziękowaniu za wizytę dzieci przygotowały bogaty program artystyczny oraz własnoręcznie wykonane laurki.

  • Kolorowe zdjęcie przedstawia policjanta, Dawida Tomalę oraz przedszkolaków, które ubrane są w odblaskowe kamizelki.
  • Olimpijczyk Dawid Tomala wręcza dzieciom odblaski.
  • Olimpijczyk Dawid Tomala oraz policjant stoją przed ułożonym na wykładzinie w przedszkolu pasami imitującymi przejście dla pieszych i uczą dzieci jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.
  • Olimpijczyk Dawid Tomala oraz policjant stoją przed ułożonym na wykładzinie w przedszkolu pasami imitującymi przejście dla pieszych i uczą dzieci jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Policjant i jedno z dzieci trzyma w górze rękę, która ma pokazać kierowcy, że nadal jest na jezdni.
  • Dawid Tomala oraz policjant wręczają dzieciom odblaski.
  • Na zdjęciu przedszkolaki ubrane w odblaskowe kamizelki, stoją w półkolu, na środku dzieci na zabawkowych autkach.
  • Olimpijczyk Dawid Tomala oraz policjant pozują do wspólnego zdjęcia z przedszkolakami.
  • Policjant wręcza dzieciom odblaski.
  • Grupowe zdjęcie dzieci z policjantem i Dawidem Tomalą.
Powrót na górę strony