Bezpieczeństwo pieszych 2023

Kajetan Kajetanowicz wraz z żoną „Zakochani w Bezpieczeństwie”

Z okazji Walentynek na bielskich ulicach pojawili się nietypowi goście. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, mundurowym z katowickiej i bielskiej drogówki towarzyszył trzykrotny mistrz Europy – kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz wraz z żoną Anetą. Zaproszeni goście oraz policjanci zapraszali mieszkańców do specjalnie przygotowanej strefy, gdzie przeprowadzali rozmowy na temat bezpieczeństwa pieszych, a następnie wręczali opaski odblaskowe i kwiaty z okazji święta zakochanych.

Nietypowa akcja przeprowadzona została 14 lutego w samym centrum Bielska-Białej. Utytułowany kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz wraz z żoną Anetą towarzyszyli mundurowym z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Specjalna strefa bezpieczeństwa powstała nieprzypadkowo obok pomnika „Reksia”, gdzie ruch pieszych jest największy. Hasło akcji „Zakochani w Bezpieczeństwie” promowali nowożeńcy: Kajetan Kajetanowicz wraz z żoną Anetą. Rozmawiając z przechodniami i rowerzystami, rajdowiec wręczał kobietom kwiaty, a Pani Aneta obdarowywała wszystkich odblaskowymi gadżetami. Podczas akcji wielokrotnie podkreślano, że każdy ma dla kogo żyć, bo życie jest najcenniejszym darem. Pamiętajmy: nosząc odblaski, jesteśmy lepiej widoczni, a tym samym dajemy sobie i innym użytkownikom dróg szansę na szybsze podjęcie odpowiedniej reakcji.

Niestety, tylko w styczniu tego roku na śląskich drogach, w 68 wypadkach z udziałem pieszych, rannych zostało 65 osób, a 4 zginęły.

Dziękujemy za obecność i nagłośnienie wydarzenia mediom, a także za pomoc w organizacji akcji Urzędowi MIejskiemu, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego oraz aktywne włączenie się uczniów z Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Bielska-Białej wraz z opiekunem.

  • Na zdjęciu widać kierowcę rajdowego wraz z żoną, którzy rozmawiają z pieszymi w towarzystwie policji.
  • Na zdjęciu widać policjnatkę z policjantem oraz młodym chłopcem który otrzymał element odblaskowy.
  • Na zdjęciu widać kierowcę rajdowego który wręcza element odblaskowy pieszemu.
  • Na zdjęciu widać policjantkę, która udziela wywiadu rozgłośni radiowej.
  • Na zdjęciu widać kierowcę rajdowego wraz z żoną, i policjantem udzielających wywiadu.
  • Na zdjęciu widać kierowcę rajdowego który wręcza kwiaty kobiecie.
  • Na zdjęciu widać kierowcę rajdowego udzielającego wywiadu.
  • Na zdjęciu widzimy grupę osób w tym kierowcę rajdowego wraz z żoną policjantów, młodzież, dariowóz policyjny oraz samochód rajdowy.
  • Na zdjęciu widzimy jak żona kierowcy rajdowego wręcza mału dziecku element odblaskowy.

Film Zakochani_w_Bezpieczenstwie.mp4

Pobierz plik Zakochani_w_Bezpieczenstwie.mp4 (format mp4 - rozmiar 17.25 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu.mp3 (format mp3 - rozmiar 900.42 KB)

Powrót na górę strony