Bezpieczeństwo pieszych 2020

Bezpieczne Ferie w rytmie zumby ze śląską drogówką

Śląska drogówka rozpoczęła działania związane zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas ferii zimowych 2020. W ostatnią sobotę podróżujący trasą DK 81 w kierunku Wisły, oprócz kontroli autokarów mogli uczestniczyć w pouczających wykładach w obszarze prawidłowego zachowania podczas wypoczynku. Wydarzeniu towarzyszyły gorące rytmy zumby.

W sobotę na parkingu przy DK 81, zainaugurowano działania „Bezpieczne Ferie 2020” ze śląską drogówką. Na miejscu prowadzone były intensywne kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież na zorganizowany wypoczynek zimowy.  Mundurowi z Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali stan techniczny pojazdów, stan psychofizyczny kierujących, czas pracy i odpoczynku kierowców wykonujących przewozy drogowe, posiadane dokumenty oraz czy kierujący przestrzegają przepisów ruchu drogowego, takich jak m.in.: sposób przewożenia pasażerów, korzystanie z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Podczas prowadzonych kontroli, podróżujący mieli okazję wysłuchać wielu porad, jak należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz zachowywać się podczas przemieszczania się po drogach grup pieszych, zwłaszcza podczas odpoczynku zimowego. Biorąc pod uwagę, że niektórzy podróżni spędzają czas w autokarach nawet kilka-kilkanaście godzin, zorganizowano również aktywną formę ruchu przy gorących rytmach zumby, której towarzyszyła radosna atmosfera. Po takiej przerwie w podróży, nie pozostawało nic więcej, jak udać się w dalszą trasę.

  • Policjant i funkcjonariusz ITD kontrolują autokar.
  • Grupa osób podczas zajęć tanecznych.
  • Policjant kontroluje autokar.
  • Policjant i inne osoby rozmawiają ze sobą.
  • Policjant kontroluje autokar.
  • Policjanci stoją po lewej stronie jezdni i kontrolują nadjeżdżające pojazdy.
Powrót na górę strony