XVIII Dniach Bezpieczeństwa Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego
W dniu 27 maja 2012 roku funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach uczestniczył w XVIII Dniach Bezpieczeństwa Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego
W dniu 27 maja 2012 roku funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach uczestniczył w XVIII Dniach Bezpieczeństwa Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Imprezę na terenie bielskiego miasteczka ruchu drogowego po raz kolejny zorganizował Wydział Ruchu Drogowego KMP w Bielsku – Białej wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W trakcie festynu była możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę motorowerową oraz rowerową. Na 100 osób które przystąpiły do egzaminu, dla 80 zakończył się on sukcesem.
Dla licznie zgromadzonej publiczności, w tym ok. 500 dzieci zorganizowano konkursy zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znajomości przepisów oraz zabawy przy wykorzystaniu m.in. sprzętu znajdującego się na wyposażeniu furgonu profilaktyczno – edukacyjnego.
Imprezę uatrakcyjniły liczne pokazy, m.in.: sprawności policjantów z Grupy Szybkiego Reagowania z KMP w Bielsku – Białej, pokaz tresury psów patrolowo – tropiących, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.