Nie reagujesz – akceptujesz!
Dzięki właściwej reakcji świadka z ruchu został wyeliminowany kolejny kierowca, który w stanie nietrzeźwości usiadł za kierownicą samochodu. 42-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii. Pamiętajmy! Widząc niebezpieczną sytuację nie bądźmy bierni! Reagujmy!
Policjanci podejmują wiele działań mających na celu wyeliminowanie na drodze zagrożenia, jakim są nietrzeźwi kierujący. W trakcie codziennych kontroli drogowych funkcjonariusze także sprawdzają stan trzeźwości. Pomimo działań, często zakrojonych na szeroką skalę, wciąż na naszych drogach zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę na tak zwanym „podwójnym gazie”.
W walce z pijanymi kierowcami bardzo pomocni są wszyscy, którzy wykazują się czujnością na drodze i informują policję o nie prawidłowościach. Kiedy mają podejrzenia, że kierujący może być nie trzeźwy, informują o tym mundurowych.
Wczoraj w Chełmie Śląskim około godziny 9:00 oficer dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że za kierownicą osobowego audi siedzi mężczyzna, który posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów i udał się do sklepu w celu zakupu alkoholu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi, którzy zatrzymali kierującego.
42-letni mężczyzna został poddany badaniu stanu trzeźwości z wynikiem ponad 2 promile. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, gdyż zostały mu zatrzymane, w związku z popełnieniem tego samego przestępstwa. Mężczyzna miał także aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Amator jazdy na „podwójnym gazie” po raz kolejny będzie tłumaczył się w sądzie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Dzięki reakcji świadka nie doszło do tragedii. Pamiętajmy! Widząc niebezpieczną sytuację nie bądźmy bierni! Reagujmy!
„Nie reagujesz – akceptujesz” - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa. Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.