Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Lublinieccy policjanci spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza. Głównym tematem przeprowadzonych przez mundurowych zajęć warsztatowych były zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających oraz korzystania z Internetu.
Dodano: 23.01.2013 Lubliniec Profilaktyka -
Policjanci z bielskiego pododdziału prewencji ustalili i zatrzymali 16-latka, który ukradł puszkę z datkami gromadzonymi na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kradzieży doszło w trakcie jej finału - 13 stycznia 2013 roku w sklepie przy ul. Spółdzielców w Bielsku - Białej.
Dodano: 23.01.2013 Bielsko-Biała Przestępczość nieletnich -
Na zaproszenie gimnazjalistów w murach Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Będzinie - Grodźcu gościli dzisiaj policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Nieletnich. Prelekcja przygotowana dla uczniów gimnazjum dotyczyła różnych aspektów przestępczości, z jaką spotka się młodzież zarówno w szkole jak i poza murami szkolnymi.
Dodano: 23.01.2013 art. 59 ust. 1 Wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, w rozumieniu ustawy z dnia 21.05.1999r. o broni i amunicji, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych lub innych niebezpiecznych przedmiotów lub materiałów wybuchowych Profilaktyka -
W Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach odbyła się narada roczna kierownictwa. Omówiono stan bezpieczeństwa w powiecie tarnogórskim za 2012 rok, wyniki osiągnięte przez tarnogórskich policjantów oraz określono priorytety w walce z przestępczością w tym roku.
Dodano: 23.01.2013 Tarnowskie Góry Statystyka -
Jastrzębscy kryminalni zatrzymali 14 i 17-latka, którzy pod koniec zeszłego roku napadli na 54-letniego mężczyznę. Mimo tak młodego wieku, nastolatkowie są już znani policjantom. Wobec 17-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. O losach młodszego ze sprawców zdecyduje sąd rodzinny.
Dodano: 23.01.2013 Jastrzębie Zdrój Rozboje -
Bytomscy policjanci ustalają okoliczności dwóch przypadków podtrucia tlenkiem węgla. W sumie sześć osób w wieku od 13 do 47 lat wymagało pomocy medycznej. Dwie z nich nadal znajdują się w szpitalu.
Dodano: 23.01.2013 Bytom Zatrucia tlenkiem węgla -
Komenda Miejska Policji w Rybniku została wyposażona w jeden z trzydziestu trzech infokiosków, do których dostęp otrzymali mieszkańcy województwa Śląskiego w ramach projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Terminal informacyjny od kilku dni z powodzeniem służy interesantom odwiedzającym rybnicką jednostkę.
Dodano: 23.01.2013 Rybnik Logistyka, wyposażenie -
W sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy odbyła się narada roczna podsumowująca działania myszkowskich policjantów w 2012 roku. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście oraz przedstawiciele wszystkich pionów i komórek organizacyjnych myszkowskiej jednostki.
Dodano: 23.01.2013 Myszków -
Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali trzech młodzieńców, którzy na ulicy Wymysłów napadli na dostawcę pizzy. Zatrzymani to 16-latek i dwóch 20-latków. Wszyscy są mieszkańcami Katowic.
Dodano: 23.01.2013 Katowice Akcje policyjne, WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp., Napady, Przestępczość kryminalna -
Komenda Miejska Policji w Chorzowie została wyposażona w nowoczesny terminal informacyjny tzw. infokiosk. Urządzenie znajduje się w poczekalni budynku. Teraz każda osoba odwiedzająca komendę będzie mogła bezpłatnie przeglądać strony internetowe organów administracji państwowej.
Dodano: 23.01.2013 Chorzów -
Piekarscy dzielnicowi przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas piątych Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11 na ul. Śląskiej. Uczniowie podstawówki gościli u siebie asp. Tomasza Pleban oraz sierż.szt. Roberta Zając, którzy poza kwestiami bezpieczeństwa, poruszali istotny temat, jakim jest odpowiedzialność prawna nieletnich.
Dodano: 23.01.2013 Piekary Śląskie Profilaktyka