Wiadomości

Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty w Bieruniu

Data publikacji 10.06.2024

Bieruńscy śledczy, pod nadzorem prokuratora, ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku. Do zdarzenia doszło w sobotę w Bieruniu. W wyniku zderzenia z samochodem, śmierć poniósł 25-letni motocyklista.

Do sobotniego wypadku doszło tuż przed 9.00 na ulicy Turyńskiej (DK 44) w Bieruniu. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, pracowali między innymi policjanci z bieruńskiej drogówki i technik kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym renault, wykonując nieprawidłowo manewr zawracania, zderzył się z kierującym motocyklem 25-letnim mężczyzną.

W wyniku doznanych obrażeń, pomimo przeprowadzonej reanimacji, mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego zmarł. 66-letni kierowca renault był trzeźwy, lecz dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Na czas wykonywania policyjnych czynności, które trwały do 14.00, droga krajowa nr 44 była całkowicie zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożną jazdę! Zwróćmy uwagę nie tylko na temperaturę, ale także natężenie ruchu, oślepiające słońce, czy padający deszcz.

Kierującym samochodami przypominamy o rozpoczętym sezonie motocyklowym, który wymaga od nich zwracania uwagi na słabiej chronionych i mniej widocznych uczestników ruchu drogowego.

Natomiast kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

Zdjęcia 112Tychy

  • Na zdjęciu widzimy miejsce wypadku drogowego oraz radiowozy
  • Na zdjęciu widzimy miejsce wypadku drogowego oraz radiowozy
  • Na zdjęciu widzimy miejsce wypadku drogowego oraz radiowozy
Powrót na górę strony