Wiadomości

Zabójstwo na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Policja zatrzymała 34-latka

Data publikacji 10.05.2024

Współpraca policjantów z komendy wojewódzkiej w Katowicach i mundurowych z Bierunia doprowadziła do zatrzymania 34-latka, podejrzanego o zabicie swojej partnerki. Na wniosek mysłowickiej prokuratury, decyzją sądu, mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Od 22 kwietnia br. bieruńska Policja prowadziła intensywne czynności poszukiwawcze za zaginioną 32 - letnią Małgorzatą W. Zaginięcie zgłosiła jej rodzina. Kobieta po kłótni z partnerem miała wyjść z domu i odjechać samochodem w nieznanym kierunku.

Pracujący przy tej sprawie bieruńscy kryminalni wykonali szereg czynności. Przesłuchali świadków, prowadzili działania w terenie, wielokrotnie przeszukując rejon, w którym odnaleźli jej samochód, równolegle prowadząc operacyjne sprawdzenia, weryfikując wszelkie informacje, które mogłyby ich naprowadzić na trop zaginionej. Nie wykluczali żadnej z hipotez, włącznie z tą, że kobieta nie żyje, a do jej zaginięcia przyczyniła się bliska jej osoba. Im więcej informacji zebrali, tym bardziej zawężali trop.

Po ponad 2 tygodniach nieustannych działań, do poszukiwań włączyli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Współpraca katowickich i bieruńskich policjantów poskutkowała zatrzymaniem partnera zaginionej. Mężczyzna jest podejrzany o to, że zabił 32-letnią partnerkę i w okrutny sposób pozbył się ciała. 34-latek nie był wcześniej znany policjantom. 

Po zatrzymaniu przez Policję 34-latek został doprowadzony do mysłowickiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

  • Na zdjęciu widzimy zatrzymanego za zabójstwo
  • Na zdjęciu widzimy zatrzymanego za zabójstwo prowadzonego przez policjantów
  • Na zdjęciu widzimy zatrzymanego za zabójstwo
  • Na zdjęciu widzimy zatrzymanego za zabójstwo w czasie pobierania odcisków palców
  • Na zdjęciu widzimy zatrzymanego za zabójstwo w czasie pobieranie odcisków palców
  • Na zdjęciu widzimy zatrzymanego za zabójstwo prowadzonego przez policjantów

Film Zabójstwo

Pobierz plik Zabójstwo (format mp4 - rozmiar 39.73 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony