Wiadomości

Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty

Data publikacji 08.04.2024

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę na ulicy Katowickiej w rejonie zjazdu z trasy DK-86. Pomimo natychmiastowej pomocy świadków oraz ratowników medycznych, życia mężczyzny nie udało się uratować. Tyscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę 6 kwietnia około godziny 12:25 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w rejonie zjazdu z trasy DK-86 na ulicę Katowicką w Tychach. Według wstępnych informacji policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący motocyklem marki Honda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i po utracie panowania nad kierowanym pojazdem uderzył w bariery energochłonne. Niestety, pomimo pomocy udzielonej przez świadków zdarzenia, a następnie przez ratowników medycznych, którzy przyjechali na miejsce, życia 43-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Tyscy policjanci pracowali na miejscu przez kilka godzin, co wiązało się z utrudnieniami w ruchu – zjazd z trasy DK-86 na ulicę Katowicką został wyłączony z ruchu do czasu zakończenia czynności. Ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku jest przedmiotem postępowania prowadzonego przez mundurowych z tyskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawiają się fani jednośladów. Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Fundamentem bezpieczeństwa jak zawsze są przepisy prawa i ich przestrzeganie. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda motocyklem, samochodem będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu.

Apelujemy również do kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, aby pamiętali o jednośladach, zwracali na nie uwagę, chociażby poprzez przysłowiowe "patrzenie w lusterko". Wspólny szacunek i zrozumienie między kierującymi samochodami i motocyklami z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

  • Na zdjęciu motocykl
  • Na zdjęciu pojazdy Straży Pożarnej, Pogotowia i Policji
  • Na zdjęciu radiowóz Policji i zablokowana droga
  • Na zdjęciu motocykl
  • Na zdjęciu radiowóz Policji na miejscu zdarzenia drogowego
  • Na zdjęciu znak ograniczający prędkość do 70 kilometrów na godzinę
Powrót na górę strony