Wiadomości

Porzucił 4 psy w mieszkaniu

Data publikacji 05.04.2024

We wtorek świętochłowiccy mundurowi uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta zostały porzucone psy. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły i razem z pracownikami schroniska zabezpieczyli zwierzęta. Błyskawicznie podjęte czynności przez śledczych doprowadziły do ustalenia, że opiekunem czworonogów jest 25-letni mieszkaniec Bytomia. Wczoraj policjanci przedstawili mu zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu do 3 lat więzienia.

We wtorek świętochłowiccy policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta zostały porzucone psy. Mundurowi postanowili to sprawdzić i gdy przyjechali na miejsce, ich przypuszczenia się potwierdziły.
W porzuconym mieszkaniu znajdowały się 4 psy. Ogólny bałagan, leżące na ziemi odchody, brak dostępu do świeżej wody oraz jedzenia. Policjanci razem z pracownikami schroniska zabezpieczyli wychudzone czworonogi.
Błyskawicznie podjęte czynności przez śledczych doprowadziły do ustalenia, że opiekunem czworonogów jest 25-letni mieszkaniec Bytomia, który jak się okazało porzucił psy na początku marca w mieszkaniu, które wynajmował.
Wczoraj mundurowi namierzyli mężczyznę i przedstawili mu zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna tłumaczył się tym, że był w trakcie przeprowadzki i zamierzał po czworonogi wrócić. Za jego nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 

  • zdjęcie przedstawia mężczyznę z zapiętymi kajdankami
  • zdjęcie przedstawia: mieszkanie w którym panuje bałagan
  • zdjęcie przedstawia: mieszkanie w którym panuje bałagan oraz pustą miskę od psa
  • zdjęcie przedstawia: mieszkanie w którym panuje bałagan oraz psa
  • zdjęcie przedstawia: psa zamkniętego w klatce
  • zdjęcie przedstawia: psa na smyczy

Nagranie audio audiodyskrypcja__2_.mp3

Pobierz plik audiodyskrypcja__2_.mp3 (format mp3 - rozmiar 272.65 KB)

Powrót na górę strony