Wiadomości

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez bieruńskich kryminalnych

Data publikacji 03.02.2024

Bieruńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od 2016 roku listem gończym. W trakcie sprawy poszukiwawczej wydano za nim również Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna, który ukrywał się w kraju, i zmienił nawet swój wygląd, podając się przy tym za członka swojej rodziny, absolutnie nie spodziewał się, że wpadnie w ręce mundurowych.

Mężczyzna był poszukiwany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu lub działającego podobnie środka oraz za kradzież. W 2016 roku został wydany za nim list gończy. Był poszukiwany przez sądy w Tychach i Mysłowicach. Od 2017 roku organy ścigania wystawiły za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna miał również do odbycia kilkuletni wyrok pozbawienia wolności. Poszukiwany często zmieniał adresy pobytu, jak również zmienił swój wygląd, podając się za członka rodziny. 

Kryminalni uzyskali informację, że 43-latek może przebywać na terenie Tychów. Właśnie w tym mieście w środę, po blisko 8 latach poszukiwań, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu zatrzymali 43-latka. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi, z której wczoraj trafił do aresztu śledczego.

Powrót na górę strony