Wiadomości

Tyski profilaktyk odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Data publikacji 26.01.2024

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem i działaniem na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia. Właśnie za ten dar młodszy aspirant Paweł Tutas, profilaktyk z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, został odznaczony krzyżem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Policjant oddał już 25 litrów krwi.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się na sali kongresowej Stadionu Śląskiego w Chorzowie uhonorowano osoby najbardziej zaangażowane w ideę krwiodawstwa. Wydarzenie to uświadamia, jak bezcenne jest oddawanie krwi i zachęca innych do dzielenia się tym unikalnym darem.

Wśród wyróżnionych osób znalazł się policjant z Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Młodszy aspirant Paweł Tutas, pełniący na co dzień służbę w Zespole do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii został odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Wyróżnienie to wręczane jest osobom, które oddały ponad 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Młodszy aspirant Paweł Tutas w Policji służy od 10 lat. Oddał już 25 litrów tego najcenniejszego daru życia, a co najważniejsze, nie ma zamiaru na tym poprzestać.

Gratulujemy i zachęcamy innych do zostania dawcą. Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje, a każda kropla jest bezcenna, ponieważ ratuje to, co najcenniejsze – ludzkie życie.

  • Na zdjęciu sala kongresowa, w której odbyła się gala wręczania odznaczeń.
  • Na zdjęciu osoby podczas gali dla odznaczonych medalem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Wśród nich umundurowany policjant.
  • Na zdjęciu osoby odznaczone podczas gali dla odznaczonych medalem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Wśród nich umundurowany policjant.
  • Na zdjęciu umundurowany policjant podczas gali dla odznaczonych medalem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Wśród nich umundurowany policjant.
  • Na zdjęciu upominki dla odznaczonych.
  • Na zdjęciu medal „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz legitymacja honorowego dawcy krwi.
Powrót na górę strony