Wiadomości

Młody kierowco, zostań mistrzem kierownicy!

Data publikacji 08.06.2022

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z przedstawicielami Fundacji Automobilistów i dyrekcją Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej zorganizowali spotkanie z młodymi kierowcami. Przedmiotem prelekcji i otwartej dyskusji przeprowadzonej w ramach akcji pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Aspirant Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki oraz młodszy aspirant Szymon Czysz z wojewódzkiego wydziału drogówki wraz z przedstawicielami fundacji spotkali się z młodymi adeptami sztuki jazdy. Podczas prelekcji omawiano czynniki, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Policjanci przedstawili główne przyczyny i skutki zdarzeń drogowych spowodowanych przez młodych i jeszcze niedoświadczonych kierowców. Instruktor techniki jazdy z fundacji zwracał uwagę młodym kierowcom na rzeczy, których najczęściej zdarza się zapominać lub zaniedbywać, a które mogą być przyczyną zdarzeń drogowych.

Mundurowi apelowali do młodzieży, aby nie lekceważyła zasad bezpieczeństwa na drodze. Nadmierna prędkość, brawura, nietrzeźwość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak zapiętych pasów czy korzystanie z telefonu w czasie jazdy, są przyczynami wielu wypadków. Młodzi kierowcy sporo usłyszeli też o tym, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest zażywanie narkotyków lub innych podobnie działających substancji, zwłaszcza gdy decydują się prowadzić samochód.

Wkrótce w Bieruniu odbędzie się praktyczna część spotkania. To po to, by móc praktyczne wskazówki ze szkolenia sprawdzić w realnych warunkach.

  • Na auli siedzi młodzież, na drugom planie policjant z mikrofonem w ręku prowadzi prelekcję
  • Policjant siedzi przy stoliku prezydialnym podczas prelekcji, w tle instruktor nauki jazdy prowadzi wykład.
  • Mężczyzna w garniturze prowadzi prelekcje, obok przy stoliku siedzi policjant.
  • Policjant z ruchu drogowego prowadzi prelekcję.
  • Policjant z ruchu drogowego prowadzi prelekcję.
  • Na auli siedzi młodzież, na drugom planie policjant z mikrofonem w ręku prowadzi prelekcję
Powrót na górę strony