Wiadomości

Wsparli tych, którzy zostali na Ukrainie

Data publikacji 01.04.2022

Osoby, które zostały na Ukrainie, także bardzo potrzebują naszej pomocy. Pomyśleli o tym policjanci oraz pracownicy cywilni z jastrzębskiej komendy, którzy zorganizowali dla nich zbiórkę. Artykuły higieniczne, lekarstwa, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, a także odzież — wszystko to trafiło już do Czernichowa na Ukrainie.

Pracownice z sekretariatu Wydziału Kryminalnego z jastrzębskiej komendy postanowiły pomóc tym, którzy zostali na Ukrainie, by walczyć o swój kraj. Kiedy dowiedziały się, jakie są potrzeby mieszkańców Czernichowa, zorganizowały w komendzie zbiórkę. Zebrano buty, zimową odzież, żywność, lekarstwa, opatrunki, ale też pampersy i środki do higieny osobistej. W całą akcje pomocy  była także zaangażowana Pani Beata, także pracownica jastrzębskiej komendy, która pośredniczyła w przekazaniu tych darów osobie, która zawoziła je do miejsca docelowego – Czernichów na Ukrainie. W inicjatywę prócz policjantów i pracowników policji włączyli się także Spółdzielnia Mieszkaniowa JAS-MOS, pracownicy Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju z Wydziału I Cywilnego oraz emeryci policyjni., dzięki czemu akcja pomocowa nabrała takiego tempa, że dziś w stronę Ukrainy ruszy już trzeci transport z darami. Potrzeby wciąż są duże, dlatego policjanci oraz pracownicy zapowiadają kolejne zbiórki.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, które okazały dobre serce i przekazały dary dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy okazali dobre serce i wsparli potrzebujących.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów przenoszących paczki z darami.
  • Zdjęcie przedstawiające złożone rzeczy na Ukrainę.
  • Zdjęcie przedstawiające rzeczy na Ukrainę.
  • Zdjęcie przedstawiające rzeczy zapakowane na pojazd, które trafiły na Ukrainę.
  • Pani Bogusia i Weronika, które pakują zebrane rzeczy.
  • Zdjęcie zebranych rzeczy, które pojechały na Ukrainę.
Powrót na górę strony