Wiadomości

Obudź się! Żyj!

Data publikacji 29.10.2021

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. W ciszy i zadumie wspominać będziemy bliskich, którzy odeszli. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci z żywieckiej drogówki, wspólnie z WORD z Bielska-Białej, zrealizowali spot profilaktyczny „Obudź się! Żyj!” Nie pozwólmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma uśpiły naszą czujności i ostrożność.

Jesień w pełni. Szybciej zapada zmrok, pojawiają się pierwsze przymrozki, deszcz, czy poranne mgły. Wszystko to powoduje, że aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Dlatego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, zrealizowali spot profilaktyczny „Obudź się! Żyj! Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych. Zamiarem policjantów było pobudzenie świadomości zarówno kierowców, jak i pieszych, do tego, że są odpowiedzialni nie tylko za swoje, ale również za życie i zdrowie innych użytkowników dróg.

Data premiery spotu nie jest przypadkowa. Przed nami Dzień Wszystkich Świętych, podczas którego w ciszy i zadumie wspominać będziemy bliskich, którzy odeszli. Nie pozwólmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma uśpiły naszą czujności i ostrożność.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, bez udziału i wsparcia których realizacja tego spotu nie byłaby możliwa. Są wśród nich: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, Sebastian Duchnowicz, Paweł Szczotka, Aleksander Jakubiec, Beata i Andrzej Fijak, st. asp. Rafał Sternal, mł. asp. Łukasz Binda, mł. asp. Marcin Janota, post. Kamil Prochownik, Szczepan Pieronek, Magdalena Filary.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, okazaną bezinteresowną pomoc i chęć współpracy w ważnej dla nas wszystkich inicjatywie!

Film Spot Obudź się! Żyj!.mp4

Pobierz plik Spot Obudź się! Żyj!.mp4 (format mp4 - rozmiar 41.59 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja spotu

Pobierz plik Audiodeskrypcja spotu (format mp3 - rozmiar 1.08 MB)

Powrót na górę strony