Wiadomości

Policjanci z OPP ponownie bezkonkurencyjni w podciąganiu na drążku

Data publikacji 02.07.2021

W minioną niedzielę 27 czerwca, punktualnie o 12.00 na Placu Wolności w Radzyniu Podlaskim odbyły się IX Mistrzostwa w Podciąganiu na Drążku. W zawodach bezkonkurencyjni okazali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Drugi rok z rzędu zajęli oni najwyższe miejsca, zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Gratulujemy!

W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z całej Polski. Oddział Prewencji Policji w Katowicach reprezentowali młodszy aspirant Adam Biedziak, starszy sierżant Mateusz Ciesielski i sierżant Wojciech Obtułowicz. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli Starosta Radzyński, Burmistrz Radzynia Podlaskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki i Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim inspektor Zbigniew Kszos.

Głównym etapem rywalizacji było podciąganie na drążku. Zawodnicy walczyli do ostatnich sił. W kategorii open wygrał młodszy aspirant Adam Biedziak  (340 powtórzeń), a na najniższym stopniu podium stanął starszy sierżant Mateusz Ciesielski (335 powtórzeń). Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, która z wynikiem 934 pokonała drugi zespół o 150 powtórzeń. W klasyfikacji służb mundurowych zwyciężył młodszy aspirant Adam Biedziak, drugi był starszy sierżant Mateusz Ciesielski, a sierżant Wojciech Obtułowicz znalazł się tuż za podium. Wynik uzyskany przez katowickich mundurowych był powtórzeniem sukcesu VIII edycji Mistrzostw. W zawodach zostały także rozegrane konkurencje w podciąganiu na drążku kobiet, przysiady kobiet z 20 kilogramową kamizelką oraz pompki na komendę. Podczas trwania imprezy prowadzona była zbiórka datków na cel charytatywny.

 • Młodszy aspirant Adam Biedziak w trakcie swojej próby w podciąganiu na drążku.
  Foto powiatradzynski.pl
 • Starszy sierżant Mateusz Ciesielski w trakcie swojej próby w podciąganiu na drążku.
  Foto powiatradzynski.pl
 • Sierżant Wojciech Obtułowicz w trakcie swojej próby w podciąganiu na drążku.
  Foto powiatradzynski.pl
 • Puchary i nagrody przygotowane do wręczenia najlepszym zawodnikom.
  Foto powiatradzynski.pl
 • Podium w klasyfikacji indywidualnej open. Obok zawodników na poszczególnych stopniach, organizatorzy i Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim inspektor Zbigniew Kszos.
  Foto powiatradzynski.pl
 • Podium w klasyfikacji drużynowej. Obok zawodników na poszczególnych stopniach, organizatorzy i Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim inspektor Zbigniew Kszos.
  Foto powiatradzynski.pl
 • Podium w klasyfikacji mundurowej. Obok zawodników na poszczególnych stopniach, organizatorzy i Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim inspektor Zbigniew Kszos.
  Foto powiatradzynski.pl
 • 5 pucharów zdobytych przez policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.
  Foto powiatradzynski.pl
 • Młodszy aspirant Adam Biedziak, starszy sierżant Mateusz Ciesielski i sierżant Wojciech Obtułowicz trzymający w rękach zdobyte puchary, w towarzystwie Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim inspektora Zbigniewa Kszosa.
  Foto powiatradzynski.pl
Powrót na górę strony