Sukces charytatywnej wyprawy po zdrowie Mateusza - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Sukces charytatywnej wyprawy po zdrowie Mateusza

Data publikacji 12.06.2021

8 czerwca dobiegła końca niesamowita przygoda, będąca wynikiem godnej pochwały inicjatywy sierżanta sztabowego Damiana Lorisza z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, który organizując rajd rowerowy wybrzeżem Bałtyku, postanowił wesprzeć walczącego z nowotworem kolegę z częstochowskiego pododdziału prewencji. Wyprawa, połączona ze zbiórką pieniędzy na leczenie sierżanta sztabowego Mateusza Lewandowskiego, okazała się dużym sukcesem. Udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych!

8 czerwca, po przejechaniu prawie 800 kilometrów i spędzeniu na rowerze niemal 40 godzin, zakończyła się niesamowita przygoda policjanta z katowickiego oddziału prewencji. Sierżant sztabowy Damian Lorisz, wraz z dwójką swoich pozytywnie zakręconych znajomych - Olą i Piotrem, dotarli do Gdańska, czyli ostatniego przystanku „Rajzy rowerowej wybrzeżem Bałtyku dla Mateusza Lewandowskiego”. Wymagająca trasa złożona z 7 etapów od Świnoujścia do granicy polsko-rosyjskiej na Mierzei Wiślanej, poza satysfakcją z jej realizacji, miała jeszcze jeden, ważniejszy cel - zebranie funduszy potrzebnych na leczenie, rekonwalescencję i powrót do normalności dla Mateusza i jego najbliższych. Inicjatywa sierżanta sztabowego Damiana Lorisza okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych.

Pomysł organizacji charytatywnego rajdu rowerowego i wysiłek włożony w jego realizację nie uszedł uwadze przełożonych i kolegów Mateusza. Do ostatniego etapu „Rajzy” dołączył między innymi podinspektor Andrzej Nowak, Dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, przejeżdżając odcinek z Gdańska przez Kąty Rybackie do latarni morskiej w Krynicy Morskiej.

Całe przedsięwzięcie byłoby trudne do zorganizowania w takiej formie bez wsparcia katowickich policyjnych związków zawodowych, gdzie szczególne podziękowania za zaangażowanie należą się aspirantowi sztabowemu Dariuszowi Tabasowi, Przewodniczącemu Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów OPP W Katowicach.

Relacje, zdjęcia oraz pozdrowienia umieszczane będą na specjalnie utworzonej w tym celu grupie na Facebooku „Rowerowe marzenia”.

Dziękujemy wszystkim za śledzenie tej wspaniałej inicjatywy oraz tym, którzy do niej dołączyli tak osobiście, jak i poprzez wsparcie zbiórki na rzecz Mateusza !

Jednak zbiórka na leczenie i pomoc dla Mateusza nadal trwa, a my gorąco zachęcamy do jej wsparcia!

LINK DO ZRZUTKI https://zrzutka.pl/4tdeka

  • Wspólne zdjęcie uczestników wyprawy trzymających flagi związkowe i plakat promujący przedsięwzięcie, przy latarni morskiej w Krynicy Morskiej z kolegami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, w tym z dowódcą - podinspektorem Andrzejem Nowakiem.
  • Wspólne zdjęcie uczestników wyprawy na dworcu kolejowym w Gdańsku z kolegami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, w tym z dowódcą - podinspektorem Andrzejem Nowakiem.
  • Sierżant sztabowy Damian Lorisz z plakatem promującym przedsięwzięcie na tle znaku drogowego z nazwą miejscowości Hel.
  • Sierżant sztabowy Damian Lorisz z towarzyszem wyprawy Piotrem z rowerami i w strojach rowerowych, z flagami związkowymi i plakatem promującym wydarzenie, na granicy polsko-rosyjskiej.
  • Sierżant sztabowy Damian Lorisz z towarzyszem wyprawy Piotrem w strojach rowerowych, trzymający okolicznościowe koszulki z nazwą przedsięwzięcia, na granicy polsko-rosyjskiej.
  • Sierżant sztabowy Damian Lorisz z towarzyszem wyprawy Piotrem w okolicznościowych koszulkach z nazwą przedsięwzięcia, na plaży na tle Morza Bałtyckiego.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.99 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.46 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja pierwszego filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja pierwszego filmu (format mp3 - rozmiar 356.32 KB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja drugiego filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja drugiego filmu (format mp3 - rozmiar 282.61 KB)