Wiadomości

Policjanci zabezpieczali teren podczas działań ratowniczych na wysokości

Data publikacji 09.06.2021

Tyscy policjanci wspierali strażaków podczas działań ratowniczych prowadzonych na wysokości. Mundurowi zabezpieczali teren i czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. Niejednokrotnie do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, a także mienia wzywane są różne służby, które ze sobą współpracują. Podczas ćwiczeń sprawdzane są procedury tak, aby w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia współpraca pomiędzy służbami przebiegała bez jakichkolwiek zakłóceń.

Wczoraj policjanci z tyskiej drogówki towarzyszyli strażakom podczas ćwiczeń na terenie placu budowy budynków mieszkalnych przy alei Bielskiej w Tychach. Zakres ćwiczeń obejmował działania ratownicze w przypadku zasłabnięcia operatora żurawia wieżowego w kabinie maszyny roboczej na terenie placu budowy. Scenariusz ćwiczeń zakładał brak możliwości dotarcia do osoby poszkodowanej przy użyciu drabiny mechanicznej. Ewakuacja osoby poszkodowanej odbywała się z wykorzystaniem technik linowych przy współpracy ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wysokościowego.

Ćwiczenia są doskonałym sposobem na podnoszenie swoich umiejętności. Życie pisze różne scenariusze, dlatego tak ważna jest współpraca służb, które na miejscu tragedii skupiają się na wspólnym celu – pomocy. Choć każda ze służb ma do wykonywania czynności z zakresu swojej specjalizacji, to ich współpraca jest kluczowa.


 

  • Wozy straży pożarnej oraz policyjny radiowóz, po prawej stronie budynek w budowie.
  • Wozy straży pożarnej oraz radiowóz, dalej widoczny budynek w budowie oraz żuraw.
  • Strażacy obróceni w kierunku budowy obok widoczne dwa żurawie.
  • Wozy straży pożarnej oraz policyjny radiowóz, budynek w budowie, widoczne dwa żurawie.
  • Trzy wozy strażackie, dalej zaparkowany policyjny radiowóz.
  • Na zdjęciu widoczna część żurawia z którego strażak transportuje poszkodowanego na noszach.