Wiadomości

Wyciągnęli poszukiwanego spod ziemi

Data publikacji 12.02.2020

Sprawy poszukiwawcze nie należą do spektakularnych. Ustalenie miejsc ukrywania się podejrzanych o dokonanie przestępstw lub osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości wymaga pełnego zaangażowania policjantów. Warto jednak wspomnieć o policjantach – poszukiwaczach, którzy nie odpuszczają i są w stanie „wyciągnąć” poszukiwanego nawet spod ziemi...

W każdej komendzie, a także i komisariacie są policjanci specjalnie szkoleni do poszukiwań osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. Tak też jest w rudzkiej komendzie. Grupa kilku policjantów z wydziałów kryminalnego i prewencji nie ma wolnego, gdy inni wypoczywają – różnego rodzaju święta i dni wolne to dla nich czas wytężonej pracy. Prócz znajomości prawa, muszą być cierpliwi, skrupulatni i biegle posługiwać się najnowszymi zdobyczami techniki. Poszukiwacze sięgają do różnych metod, aby zrealizować zarządzenia sądu. 

Jeden z poszukiwanych zwodził wymiar sprawiedliwości i naszych policjantów, nie można było ustalić jego miejsca pobytu, ale ustalono miejsce pracy. Poszukiwacze weszli w kontakt z pracodawcą i dosłownie wyciągnęli ukrywającego się mężczyznę spod ziemi, bowiem poszukiwany rudzianin pracował na jeden z kopalni jako górnik. Gdy w czasie szychty wyjechał na powierzchnię wraz ze swoim kierownikiem, został zatrzymany przez policjantów.
Ta historia powinna też być przestrogą dla ludzi, którzy wstępują na drogę przestępstwa: prędzej czy później za swoje czyny przyjdzie im odpokutować. Popełniasz przestępstwo, policjanci będą tropić do skutku. Nie ma możliwości, by odpuścili.

Powrót na górę strony