Wiadomości

Razem możemy więcej! Pomóżmy Zuzi w powrocie do zdrowia

Data publikacji 28.09.2018

Zuzia jest 3,5 letnią córką policjanta z bielskiej komendy. Niestety rodzice dowiedzieli się, że u ich córki zdiagnozowano nowotwór - rdzeniaka płodowego w IV stadium zaawansowania. Zuzia jest po ciężkiej operacji wycięcia guza mózgu. Wciąż jednak trwa walka z nowotworem i o powrót do sprawności Zuzi. W imieniu rodziny zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Tata Zuzi na co dzień troszczy się o bezpieczeństwo mieszkańców Bielska-Białej, jak i innych miejscowości województwa śląskiego. Teraz potrzebuje pomocy w walce o życie swojej córki.

Zuzia to urocza mieszkanka Bielska Białej. Do sierpnia nic nie budziło niepokoju rodziców. Pewnego dnia wracając z placu zabaw dziewczynka przewróciła się. Zuzia dwa dni później obudziła rodziców wymiotując. Od razu pojechali na izbę przyjęć podejrzewając wstrząśnienie mózgu po feralnym upadku. Niestety tomografia komputerowa wykazała olbrzymiego guza mózgu z masywnym wodogłowiem. Sytuacja była bardzo poważna i już na drugi dzień wykonana została operacja. Kolejne złe wieści nadeszły razem z wynikami badań histopatologicznych – wycięty guz to nowotwór złośliwy IV stopnia – rdzeniak płodowy. Już 2 tygodnie po operacji dziewczynka otrzymała pierwszą chemioterapię. Od czasu operacji Zuzia na nowo uczy się mówić, siedzieć, chodzić, obecnie nie je samodzielnie- jest karmiona sondą dojelitowo.

Teraz dziewczynka wymaga całodobowej opieki. Wciąż trwa walka z nowotworem i o powrót do sprawności - Zuzia jest cały czas rehabilitowana.

Do zbiórki na leczenie i rehabilitację Zuzi włączyli się koledzy jej rodziców. W dniach od 1 – 5 października 2018 roku w Bielsku-Białej w "ECOMYJNI" przy ulicy Filomatów 1 zostanie przeprowadzona akcja „Myjemy dla Zuzi”. Środki uzyskane w tych dniach z mycia samochodów zostaną przekazane w całości na leczenie dziewczynki. Terminy i godziny mycia samochodów prosimy ustalać telefonicznie: Paweł – 505 768 427 i Bartek – 721 264 635.

Natomiast w dniu 7 października br. odbędzie się Bieg Charytatywny w bielskiej dzielnicy Wapienica (start obok Karczmy pod Zaporą) dla Zuzi i Alana, dwójki małych bielszczan, którzy potrzebują pomocy. Uczestnicy biegu zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć ich leczenie. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na wsparcie leczenia klinicznego i rehabilitację.

Możecie Państwo pomóc, przekazując 1% swojego podatku na jego konto Fundacji ISKIERKA (rozliczając PIT podaj KRS: 0000248546 w rubryce „cel szczegółowy” wpisz: „Zuzanna Wach”) lub dokonując wpłaty bezpośrednio na konto Fundacji ING Bank Śląski nr konta: 33 1050 0099 6781 1000 1000 0770 z tytułem z przelewu: Zuzanna Wach. Za każde okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.


 

Powrót na górę strony