Wiadomości

Seniorzy też potrafią udzielać pierwszej pomocy

Data publikacji 27.09.2017

Policjanci z wydziału prewencji mysłowickiej komendy zorganizowali spotkanie z seniorami, dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności na fantomie pod czujnym okiem asp. Roberta Rekuckiego, który oprócz tego, że jest policjantem, realizuje się także jako ratownik medyczny.

Policjanci z mysłowickiej komendy, w ramach działań profilaktycznych, zapoznali seniorów z dzielnicy Kosztowy z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. 
Podczas spotkania asp. Robert Rekucki, który jest również ratownikiem medycznym, przypomniał mysłowickim seniorom o podstawowych pojęciach związanych z pierwszą pomocą oraz o odpowiedzialności prawnej obowiązującej każdego, kto znajdzie się w sytuacji zagrażającej czyjemuś życiu. Zebranym w sali parafialnej, wytłumaczono jak oceniać zagrożenie oraz kiedy i jak wezwać pomoc. Zainteresowani mieli okazję przećwiczyć na fantomie uciskanie klatki piersiowej, wdechy ratownicze, a także tzw. „pozycję boczną ustaloną”. Zanim osoby przystąpiły do części praktycznej, musiały zapoznać się z algorytmem postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy, który niewątpliwe ułatwił im podjęcie szybkiej i właściwej decyzji.

Choć były to tylko ćwiczenia, niewykluczone, że nabyte umiejętności okażą się kiedyś przydatne w ratowaniu czyjegoś życia.

Powrót na górę strony