Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

18.01.2018
Rozboje1
Kradzieże26
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący6
17.01.2018
Rozboje1
Kradzieże38
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący7
16.01.2018
Rozboje2
Kradzieże29
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący7
15.01.2018
Rozboje2
Kradzieże25
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
14.01.2018
Rozboje1
Kradzieże17
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Policja konna - warsztaty ekologiczne
Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Wyjaśniamy incydent na jasnogórskich błoniach. Wstępnie nie stwierdzono uchybień w zabezpieczeniu imprez

  W minioną sobotę na jasnogórskich błoniach doszło do incydentu podczas X pielgrzymki kibiców. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zabezpieczenie tych wydarzeń zostało szczegółowo zaplanowane i przeprowadzone prawidłowo. Przyczyną zakłóceń było celowe dążenie do konfrontacji uczestników jednej ze stron. Osoby, które uczestniczyły w jednym ze zgromadzeń, po jego zakończeniu przemieściły się na jasnogórskie błonia, gdzie weszły w tłum kibiców i rozwinęły transparenty.

 2. Śląscy policjanci podsumowali pracę w 2017 roku

  W rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę śląskiej policji w 2017 roku, w której wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Zaprezentowano wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówiono zakończone, realizowane i planowane inwestycje. Odprawa była również okazją do uroczystego przekazania komendantom trzech jednostek, które osiągnęły najlepsze wyniki, kluczyków do nowych radiowozów.

 3. Na sygnałach do szpitala

  Na wiadukcie zjazdu z autostrady A-4 na drogę 86 policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zareagowali na samochód stojący na prawym pasie jezdni z włączonymi światłami awaryjnymi. W aucie znajdowała się kobieta, wymagająca pomocy lekarskiej z powodu duszności i bólu w klatce piersiowej. Tydzień wcześniej była operowana. Kierujący nie znał drogi do szpitala. Na sygnałach uprzywilejowania został przez policjantów przekonwojowany do szpitala, gdzie czekała powiadomiona już pomoc.

 4. Podejrzany o potrącenie policjanta został zatrzymany

  50-letni mężczyzna, który dwa dni temu nie zatrzymał się do kontroli i potrącił jednego z zatrzymujących go umundurowanych policjantów, został dzisiaj zatrzymany przez dzielnicowych. W jego poszukiwania zaangażowani byli rybniccy i wodzisławscy policjanci, a także mundurowi z oddziału prewencji policji w Katowicach i przewodnicy z psami tropiącymi. Mężczyzna trafił już do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 5. Bezpieczeństwo w trakcie XXVI Finału WOŚP - porady

  Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach województwa śląskiego pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 6. Noworoczne spotkanie kadry kierowniczej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wczoraj noworoczne spotkanie kierownictwa garnizonu śląskiego. Wzięła w nim udział kadra kierownicza komendy wojewódzkiej, komendanci miejscy i powiatowi, a także naczelnicy wydziałów KWP. O duchową oprawę uroczystości zadbał policyjny kapelan. Spotkanie było okazją do podziękowań za ogromny wysiłek i zaangażowanie policjantów w codziennej służbie.

 7. Dzielnicowy z pasją

  Od 10 lat służy w jaworznickiej komendzie. Od kilku lat jego życiową pasją jest bieganie, które pozwala mu zachować doskonałą formę. Sportowe hobby, to doskonały sposób na relaks po wyczerpującej służbie. Mundurowy już przygotowuje się do kolejnych wyzwań biegowych w tym roku.

 8. Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które w woj. śląskim przypadają w okresie od 29 stycznia do 11 lutego spodziewamy się, jak co roku, nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 9. Policjanci odzyskali samochody o wartości 180 tysięcy zł

  Śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Bielsku-Białej odzyskali samochody warte 180 tys. zł. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na terenie firmy transportowej przechowywał dwa przywłaszczone pojazdy. Policjanci ustalili też miejsce pobytu poszukiwanego 29-latka, który jest podejrzewany o przywłaszczenie dwóch kolejnych aut.

 10. Kolejna wizyta niemieckich policjantów w katowickim oddziale prewencji

  Niemieccy kursanci z Akademii Policyjnej Nadrenii Palatynatu w Hahn odwiedzili dzisiaj katowicki oddział prewencji. W trakcie wspólnego spotkania, goście mieli okazję poznać strukturę jednostki, specyfikę służby oraz wyposażenie. 1 Kompania Prewencji, przy współpracy z Kompanią Wzmocnienia, specjalnie dla nich przygotowały pokaz działań policyjnych.