Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2019-01-22
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2019-01-21
Rozboje3
Kradzieże47
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2019-01-20
Rozboje3
Kradzieże12
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
2019-01-19
Rozboje1
Kradzieże22
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2019-01-18
Rozboje2
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Mógł liczyć na swego dzielnicowego. Nawet po śmierci

  Starszy aspirant Grzegorz Ballas jest dzielnicowym w Sośnicy. Od lat znał i odwiedzał jednego z mieszkańców swojego rejonu – byłego wojskowego, samotnego i schorowanego pana Piotra. Po śmierci podopiecznego dopełnił danej mu raz obietnicy i spełnił ostatnią wolę żołnierza.

 2. Odprawa służbowa śląskiego garnizonu Policji

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się dzisiaj odprawa służbowa, podsumowująca pracę śląskiej policji w 2018 roku. Zaprezentowano wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówiono zakończone, realizowane i planowane inwestycje. Szef śląskich policjantów, nadinsp. Krzysztof Justyński podkreślił, że jednym z najważniejszych wyzwań jest utrzymanie wysokiego poziomu zaufania i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

 3. Zmiany na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wręczył rozkazy personalne o powołaniu i powierzeniu pełnienia obowiązków na stanowiskach kierowniczych w śląskim garnizonie policji. Spośród czterech oficerów jeden z nich został mianowany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji, natomiast pozostałym trzem powierzono pełnienie obowiązków na stanowiskach komendantów miejskich. Uroczystość odbyła się dzisiaj w sali odpraw siedziby śląskiej policji.

 4. Jubileusz śląskich policyjnych antyterrorystów

  Zwalczanie terroryzmu, zatrzymywanie szczególnie niebezpiecznych przestępców, ochrona ważnych osób, rozbrajanie ładunków wybuchowych - to tylko niektóre zadania doskonale wyszkolonych i wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt policyjnych antyterrorystów. Nie każdy może służyć w tak elitarnym gronie, jednak dla tych, którzy już się tam dostaną, to powołanie i spełnienie marzeń. Dzisiaj w katowickiej Komendzie Wojewódzkiej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji jubileuszu powstania śląskiego oddziału antyterrorystycznego.

 5. Policjanci z gorzyckiego komisariatu uratowali kobietę z pożaru

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach uratowali 66-latkę z płonącego domu. Mundurowi na miejscu pojawili się jako pierwsi. Wiedząc, że w środku jest kobieta, weszli przez balkon do domu i wynieśli z zadymionego pokoju poszkodowaną. Z nieustalonych jak dotąd przyczyn pożar powstał w kuchni. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Teraz śledczy z pomocą biegłych będą wyjaśniać dokładne przyczyny tego zdarzenia.

 6. Niecodzienny pilotaż...

  Śląscy policjanci brali udział w niecodziennym pilotażu. Stawką było ludzkie życie więc liczyła się każda minuta. Na szczęście, wyścig z czasem zakończył się sukcesem i pacjent w porę trafił do szpitala, gdzie czekało na niego nowe serce.

 7. Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

  Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 8. Namierzyli i zatrzymali autora bezprawnego wpisu internetowego

  Katowiccy policjanci zwalczający cyberprzestępczość, wspólnie z kryminalnymi z Gliwic, namierzyli i zatrzymali 34-letniego mieszkańca Knurowa. Jest on podejrzewany o to, że na jednym z portali społecznościowych publicznie drwił ze śmierci zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza oraz pochwalał popełnienie tego przestępstwa. O zatrzymaniu mężczyzny powiadomiono już prokuratora, któremu zostanie przekazany zgromadzony materiał dowodowy. Dziękujemy mediom za czujność jaką się wykazały i przekazały policji informacje o bezprawnym wpisie. Jednocześnie przypominamy, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad.

 9. Bezpieczne ferie 2019 na stoku

  Rusza policyjna akcja "Bezpieczne ferie" 2019. Podczas zimowego wypoczynku nad bezpieczeństwem osób korzystających z rekreacji na stokach czuwać będą policyjne patrole narciarskie. Od jutra mundurowi rozpoczną służbę na kilkunastu stokach w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, a dziś kończą cykl kilkudniowych szkoleń przygotowujących ich do sezonu w górach. Jeśli wybieracie się w góry na narty lub snowboard, w poniedziałek koniecznie zobaczcie, co przygotowali dla Was mundurowi! Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe śląskiej policji.

 10. Bez chwili wahania weszli w ogień, aby ratować ludzkie życie

  Szybkość, odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu. W sytuacjach trudnych i kryzysowych, które zagrażają życiu i zdrowiu innych osób, te właśnie cechy są decydujące. Takimi cechami wykazali się dzisiaj sierż. sztab. Radosław Dendys i st. post. Mateusz Barabasz – policjanci z Komisariatu Policji w Kobiernicach, którzy uratowali z pożaru kobietę i mężczyznę. Bez chwili wahania weszli do środka palącego się domu i wyprowadzili poszkodowanych, a następnie ugasili pożar.