Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-08-17
Rozboje2
Kradzieże46
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2018-08-16
Rozboje2
Kradzieże28
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący52
2018-08-15
Rozboje1
Kradzieże15
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
2018-08-14
Rozboje3
Kradzieże37
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
2018-08-13
Rozboje1
Kradzieże38
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Trwa rekrutacja do służby w Policji

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach informuje, że trwa nabór kandydatów do służby w Policji na rok 2018. Osoby zainteresowane służbą mogą składać dokumenty w komórkach kadrowych komend miejskich/powiatowych Policji województwa śląskiego w godz. 7.30 - 15.30, a w czwartki do godz. 18.00.

 2. Zatrzymali ginekologa podejrzanego o zgwałcenie

  Zabrzańscy policjanci w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu zatrzymali ginekologa. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie 4 pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym. Podejrzany został objęty m.in. policyjnym dozorem i zakazem wykonywania zawodu. Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia. Śledczy apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury

 3. 3-latek w płonącym samochodzie

  Wczoraj na jednym z rybnickich osiedli doszło do dramatycznej sytuacji. 3-latek przebywał w samochodzie, gdy auto nagle stanęło w płomieniach. Chłopca uratował ojciec, który wyciągnął go z auta. Śmigłowiec zabrał poparzone dziecko do szpitala. Pod opiekę lekarską trafił także poparzony ojciec.

 4. Znalazłeś niewybuch? Nie ruszaj go i natychmiast powiadom policję!

  W poniedziałek po południu dyżurny katowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna wykopał około 60 cm niewybuch, następnie zapakował do bagażnika i pojechał do skupu złomu, żeby go sprzedać. Gdy mu się to nie udało, wrócił do domu i powiadomił policję. Jego zachowanie doprowadziło do ewakuacji około 50 osób z pobliskich bloków i domów jednorodzinnych. Tego samego dnia wieczorem, do 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego OP, dwie kobiety przyniosły pocisk przeciwlotniczy. Policjanci przestrzegają i apelują, takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać.

 5. Zatrzymani kolejni członkowie zorganizowanej grupy handlującej narkotykami

  Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 4 członków grupy przestępczej zajmującej się handlem dużymi ilościami narkotyków na terenie województwa śląskiego. Mundurowi wkroczyli jednocześnie do kilku mieszkań. W jednym z nich stróże prawa znaleźli marihuanę, kokainę i mefedron. Zatrzymani usłyszeli już 20 zarzutów m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury. Grozi im do 12 lat więzienia.

 6. Zabezpieczyli kokainę o wartości 400 tys. zł

  Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 2 mężczyzn, którzy w samochodzie przewozili marihuanę. W garażu jednego z nich mundurowi znaleźli większą ilość marihuany i kokainę, a także sprzęt oraz chemikalia służące do produkcji niedozwolonych substancji. Czarnorynkowa wartość przejętej kokainy to około 400 tys. zł. Sprawcy usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Obecnie przebywają w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

 7. Poszukiwany listem gończym zatrzymany z kokainą, bronią i amunicją

  Ponad 417 gramów kokainy, niecały gram marihuany, broń palna z odkręcanym tłumikiem oraz amunicja w ilości prawie 80 sztuk. To wynik przeszukania mieszkania, w którym przebywał poszukiwany listem gończym 35-latek. Wartość poporcjowanych i przygotowanych do dalszego obrotu narkotyków wstępnie wyceniono na ponad 80 tys. zł.

 8. Policjanci na uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego

  Wczoraj w Katowicach odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. W uroczystości wzięli udział kombatanci, żołnierze, przedstawiciele władz wojewódzkich, władze samorządowe, przedstawiciele podmiotów związanych z historią i obronnością kraju, inne służby mundurowe oraz mieszkańcy regionu. Śląską Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

 9. Zapraszamy na XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej w Częstochowie i Gniazdowie

  Śląski garnizon Policji od wielu lat aktywnie angażuje się w propagowanie i promowanie funkcjonowania policyjnych zespołów konnych, organizując corocznie zawody jeździeckie. W tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wraz z Komendą Miejską Policji w Częstochowie oraz Urzędem Gminy i Miasta Koziegłowy, organizują Międzynarodowy Turniej Policji Konnej o puchar Komendanta Głównego Policji. Turniej stanowi okazję do wymiany doświadczeń oraz prezentacji wyszkolenia koni służbowych i jeźdźców. Serdecznie zapraszamy!

 10. Cmentarny złodziej zatrzymany, policjanci odzyskali kilkadziesiąt lampionów

  Kryminalni z piekarskiej komendy zatrzymali podejrzanego 60-latka, a następnie zabezpieczyli 25 kamiennych lampionów, których łączna wartość szacowana jest na co najmniej kilka tysięcy złotych. Mieszkaniec Bytomia działając na terenie Piekar Śląskich i miast ościennych ograbiał groby zmarłych. Mężczyźnie grozi nawet 8-letni pobyt w więzieniu. Stróże prawa z piekarskiej jednostki poszukują teraz właścicieli części skradzionych lampionów, którzy dotychczas nie zgłaszali faktu kradzieży.