Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2019-06-18
Rozboje2
Kradzieże98
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2019-06-17
Rozboje4
Kradzieże37
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
2019-06-16
Rozboje2
Kradzieże27
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący31
2019-06-15
Rozboje2
Kradzieże29
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
2019-06-14
Rozboje1
Kradzieże34
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Wspólne działania śląskich kryminalnych i BOA w sprawie paserstwa luksusowych samochodów

  Dziś z samego rana policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami BOA siłowo weszli na teren domu w jednej z miejscowości pod Olsztynem i zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Zatrzymanie ma związek z prowadzoną pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach sprawą paserstwa luksusowych samochodów. Jest to kolejne zatrzymanie w sprawie prowadzonej od stycznia 2018 roku. Wcześniej do aresztu trafiły już 4 osoby.

 2. Ku przestrodze - groźne zdarzenie z udziałem rowerzysty

  Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów często są bardzo niebezpieczne. W konfrontacji z samochodem rzadko kiedy rowerzysta ma szanse na wyjście z tego bez szwanku. Ku przestrodze publikujemy nagranie ze zdarzenia, które miało miejsce w minioną sobotę w Mysłowicach na skrzyżowaniu ul. Kościelniaka z Plebiscytową.

 3. Lider pseudokibiców i członek grupy przestępczej w rękach „łowców głów”

  „Łowcy głów” z katowickiej komendy wojewódzkiej namierzyli dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W Będzinie „wpadł” 33-letni były lider pseudokibiców jednego z sosnowieckich klubów piłkarskich, poszukiwany za handel narkotykami. Z kolei 45-latek poszukiwany za liczne kradzieże samochodowe został zatrzymany w Niemczech przez miejscowych stróżów prawa, którzy otrzymali informacje o miejscu jego pobytu od „łowców głów”.

 4. Znamy najlepszego policjanta ruchu drogowego na Śląsku!

  Zakończyła się XXXII edycja wojewódzkiego konkursu „Policjant roku ruchu drogowego”. Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów ruchu drogowego reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu oraz Komisariat Autostradowy Policji. W ciągu trzech dni rywalizacji zawodnicy musieli wykazać się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych. Najlepszy okazał się sierż. sztab. Dariusz Nieszporek z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

 5. Posterunek Policji w Wilkowicach uroczyście otwarty

  Wczoraj o godz. 13.00 odbyła się uroczystość otwarcia Posterunku Policji w Wilkowicach. Przywracanie posterunków to przywracanie poczucia bezpieczeństwa. Obok programu Dzielnicowy bliżej nas, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja komenda to jeden z filarów budowania tzw. "Policji środowiskowej" - Policji która służy i pomaga. Policji, która cieszy się największym zaufaniem od lat

 6. Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier i blisko 400 tys. złotych

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Sprawcy zajmowali się m.in. przestępczością skarbową, taką jak organizowanie nielegalnych gier hazardowych oraz pranie brudnych pieniędzy. 12 czerwca, na polecenie Prokuratury, policjanci z komend wojewódzkiej i bielskiej wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, weszli do siedzib kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych będących uczestnikami tej grupy. Stróże prawa zabezpieczyli dokumentację, gotówkę oraz nielegalne automaty do gier hazardowych.  

 7. Kilogram narkotyków w samochodzie, próba przekupstwa i napaść na policjanta

  Policjanci z drogówki zatrzymali 36-latka, który jechał samochodem z niesprawnym oświetleniem. W trakcie kontroli drogowej mundurowi znaleźli w jego pojeździe prawie kilogram marihuany. Mężczyzna próbował przekupić policjantów, żeby pozwolili mu odjechać. Zamiast tego dowiedział się, że jest zatrzymany. Wtedy agresywny 36-latek zaatakował mundurowych i próbował uciec. Policjanci szybko go obezwładnili. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet 10 lat odsiadki.

 8. Gliwicka policjantka najsilniejszą w kraju

  Na początku czerwca gliwicka policjantka Lidia Fidura zdobyła kolejne medale. Tym razem mundurowa wywalczyła złoto w I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Armwrestlingu. W zawodach brali udział przedstawiciele różnych służb mundurowych z całej Polski. Policjantka z Gliwic jest utytułowaną pięściarką, a sporty siłowe, w tym boks, profesjonalnie uprawia już ponad 14 lat. Na co dzień służy w drogówce.

 9. Informacja dotycząca poszukiwanego Piotra Boszko

  W związku z artykułami prasowymi, dotyczącymi pobytu poszukiwanego Piotra Boszko z d. Robok na terenie woj. małopolskiego, piekarska policja informuje, że w chwili obecnej nie posiada materiałów jednoznacznie wskazujących, że poszukiwany może przebywać na terenie małopolski. Jednocześnie informujemy, że mężczyzna został skazany za przestępstwo seksualne popełnione kilkanaście lat temu, a od czasu wyroku nie odnotowano sygnałów dotyczących kolejnych przestępstw popełnianych przez skazanego.

 10. Policjanci zabezpieczali Marsz Równości w Częstochowie

  Policjanci z Częstochowy przy wsparciu mundurowych z garnizonu śląskiego zabezpieczali wczoraj zgromadzenia, które odbywały się w centrum miasta. Kilkuset policjantów strzegło porządku i bezpieczeństwa. Policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń i naruszeń przepisów prawa.