Funkcjonariusze Śląskiej Policji, którzy ponieśli śmierć w służbie

MŁODSZY ASPIRANT SOJKA IRENEUSZ

05.02.1976 - 11.02.2009

Asystent Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie

Służbę w Policji rozpoczął 20 listopada 1999 r., na stanowisku aplikanta plutonu patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. W Roku 2000 ukończył kurs podstawowy w Szkole Policji w Katowicach.

W latach 1999–2002 pełnił służbę kolejno na stanowiskach: aplikanta, starszego aplikanta drużyny oraz zespołu konwojowo-ochronnego sekcji prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Następnie w latach 2003–2005 pracował jako aplikant oraz policjant zespołu ds., prewencji Posterunku Policji w Miedźnej. Od 2006 r., pełnił służbę jako policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego sekcji prewencji, referent oraz asystent sekcji prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Młodszy aspirant Ireneusz Sojka był dobrym i skutecznym policjantem. Zdyscyplinowany i sumienny, rzetelnie wywiązywał się z powierzonych zadań służbowych. Za zaangażowanie i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

Zdjęcie w kolorze czarnym i białym przedstawiające zmarłego policjanta

W dniu 12 grudnia 2008 r., pełniąc służbę kontrolno-nadzorczą w patrolu zmotoryzowanym, w wyniku wypadku drogowego spowodowanego przez kierowcę samochodu ciężarowego doznał ciężkich obrażeń ciała. Na skutek odniesionych ran zmarł w szpitalu w dniu 11 lutego 2009 r.

Powrót na górę strony