Policjanci podarowali dzieciom radość - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci podarowali dzieciom radość

Data publikacji 20.03.2020

W odpowiedzi na ogłoszenie internetowe, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, wspólnie z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów, zorganizowali zbiórkę zabawek, gier, książek oraz artykułów papierniczych. A wszytko to dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Częstochowie. Mundurowi, w ciągu zaledwie 3 dni, zebrali wiele ciekawych przedmiotów, które na pewno przydadzą się, by pokonać nudę.

Policjanci w swej codziennej służbie kierują się przede wszystkim empatią i chęcią niesienia pomocy potrzebującym. Zaraz po tym, jak na jednym z portali internetowych ukazało się ogłoszenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, będącej domem dla 14 podopiecznych w różnym wieku, policjanci z częstochowskiej drogówki, wspólnie z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów w Częstochowie, zorganizowali akcję zbierania potrzebnych artykułów.

 

W piątkowe przedpołudnie mundurowi, wspólnie ze Sznupkiem, pojawili się pod oknami placówki, by przekazać zebrane gry planszowe, zabawki, książki, kolorowanki, kredki i wiele innych ciekawych przedmiotów, które pomogą dzieciom i młodzieży kreatywnie wypełnić czas.


Nie narażaj siebie i innych!

#zostańwdomu

  • Sznupek macha do dzieci, w tle widać 2 radiowozy
  • policjantka z policjantem wynoszą pudełka z zabawkami z radiowozu
  • otwarty bagażnik radiowozu a w nim pudełka z zabawkami dla dzieci
  • dzieci stojące w drzwiach patrzą na policjantów, którzy wynoszą z radiowozu pudełka z zabawkami
  • pudełko z maskotką, w tle widać dzieci stojące w drzwiach
  • Sznupek stoi przy radiowozie
  • kilkoro dzieci pozuje do zdjęcia przy pudełkach z zabawkami