Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Polska Policja Dziś - TOP

Statystyki

22.08.2017
Rozboje0
Kradzieże22
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
21.08.2017
Rozboje1
Kradzieże39
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
20.08.2017
Rozboje3
Kradzieże21
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
19.08.2017
Rozboje0
Kradzieże27
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
18.08.2017
Rozboje3
Kradzieże43
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Policjanci na obchodach 25-lecia pożaru w Kuźni Raciborskiej

  Śląscy policjanci na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofem Justyńskim wzięli udział w obchodach 25 rocznicy wielkiego pożaru w Kuźni Raciborskiej. „Tragedia - współpraca - doświadczenie – przyszłość” - pod takim przesłaniem odbyła się ta uroczystość. Jej celem było upamiętnienie współpracy służb: Straży Pożarnej, Policji, Wojska Polskiego i Służby Leśnej, oddanie hołdu ofiarom tej tragedii oraz odznaczenie mundurowych, którzy wykazali się profesjonalizmem podczas akcji gaśniczej.

 2. Policja poszukuje sprawcy napadu na kobietę

  Policjanci poszukują mężczyzny, który jest podejrzewany o napad na mieszkankę Katowic. Do zdarzenia doszło w sobotę 12 sierpnia pomiędzy godz. 5.20 a 7.10 przy ul. 1 Maja w Katowicach, w okolicach hotelu. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub były świadkami zdarzenia proszone są o kontakt z katowickimi policjantami.

 3. Działania policjantów podczas pożaru fosforu

  Policjanci z Chorzowa ustalają szczegółowe okoliczności pożaru, do jakiego doszło wczoraj około 23:00 na trenie zakładów chemicznych w Chorzowie. Podczas transportu wywróciła się 200 kilogramowa beczka z fosforem. Doszło do rozszczelnienia i zapalenia się beczki. Na miejscu pracowała straż pożarna oraz policja. Aby zminimalizować ryzyko zagrożeń mundurowi apelowali do mieszkańców, aby pozamykali drzwi i okna oraz nie opuszczali mieszkań. Po czynnościach jednostki ratownictwa chemicznego zagrożenie odwołano. Nikt nie odniósł obrażeń.

 4. Pszczelarstwo... niezwykła pasja dzielnicowego

  Wielu stróżów prawa swój czas wolny od służby poświęca rozwijaniu różnych, czasem bardzo nietypowych pasji. Jednym z nich jest sławkowski dzielnicowy sierż. sztab. Grzegorz Ciepał, dla którego pszczelarstwo to nie tylko zwykłe hobby. Policjant, w którego rodzinie od trzech pokoleń kultywowana jest tradycja opieki nad pasiekami, może pochwalić się tytułem Mistrza Pszczelarstwa. Dzielnicowy nie tylko troszczy się o swoje pracowite owady, ale zajmuje się również edukacją dzieci i młodzieży na ich temat.

 5. Pierwsza pomoc - profesjonalna wymiana doświadczeń

  Spotkanie zorganizował Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Jego tematem wiodącym była szeroko pojęta kwalifikowana pierwsza pomoc. W tym zakresie nieustannie szkolą się śląscy policjanci, aby jak najlepiej i profesjonalnie udzielać pomocy poszkodowanym podczas codziennej służby.

 6. Oddali krew, w lato cenniejszą niż zwykle...

  W okresie letnim, kiedy dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, krew jest wyjątkowo potrzebna. W szpitalach brakuje życiodajnego płynu, bo w tym okresie znacznie spada liczba dawców. Policjanci, aby wspomóc zbiórkę krwi, oddawali ją w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, zaparkowanym przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wizyta pracowników centrum spotkała się z aktywnym uczestnictwem stróżów prawa. Ponad 16 litrów życiodajnego płynu oddali dzisiaj honorowi dawcy dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

 7. Podsumowanie długiego weekendu na drogach

  Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się prowadzona na terenie naszego województwa akcja "Bezpieczny Weekend". Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 6 tysięcy śląskich policjantów. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji...

 8. Odpowiedzą za czerpanie korzyści z nierządu

  Sosnowieccy kryminalni zatrzymali dwie kobiety, które na przestrzeni ostatnich lat ułatwiały innym kobietom uprawianie prostytucji, czerpiąc z tego korzyści. W ich mieszkaniu w Mysłowicach policjanci zabezpieczyli m. in. broń i gotówkę. Podejrzanym grozi kara do 3 lat więzienia.

 9. Charytatywny mecz i pokaz policyjnego sprzętu dla chorego Marcinka

  Tarnogórscy policjanci włączyli się do akcji charytatywnej dla chorego na autyzm Marcina. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 10-latka. Mundurowi zorganizowali charytatywny mecz piłkarski oraz pokazy policyjnego sprzętu, w tym więźniarki, radiowozów i motocykla, które oblegane były nie tylko przez dzieci, ale także przyciągały uwagę dorosłych. Największe wrażenie na uczestnikach festynu zrobił pokaz tresury psów policyjnych.

 10. W czasie wolnym od służby namierzył włamywaczy

  Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 52-latek podejrzany o włamanie do 3 lokali na terenie Częstochowy. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany wspólnie z 44-latkiem, ukradł sprzęt elektroniczny i wyposażenie biurowe. Obaj to recydywiści, wcześniej odbywali już kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Do ich zatrzymania przyczynił się policjant po służbie.