Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

22.03.2017
Rozboje0
Kradzieże41
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
21.03.2017
Rozboje3
Kradzieże49
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
20.03.2017
Rozboje1
Kradzieże41
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
19.03.2017
Rozboje2
Kradzieże14
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
18.03.2017
Rozboje2
Kradzieże19
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

1% podatku
Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Żeby jeździć trzeba żyć

  Choć trwa jeszcze kalendarzowa zima, to na drogach pojawili się już motocykliści. Oficjalnie sezon motocyklowy 2017 jeszcze się nie rozpoczął, a śląska drogówka jest już w posiadaniu materiału filmowego, który "mrozi krew w żyłach". Tylko łut szczęścia spowodował, że nie doszło do tragedii. W ubiegłym roku na śląskich drogach zginęło 31 motocyklistów to prawie 80% więcej niż w 2015r.

 2. Kupił akcje klubu na fałszywe papiery

  Śledczy z komendy wojewódzkiej zatrzymali w Warszawie 30-latka, który naraził jedną z firm na straty sięgające 4 milionów 700 tys. złotych. Sprawa dotyczy transakcji sprzedaży akcji klubu sportowego Wisła Kraków, w trakcie której posłużył się fałszywymi dokumentami. Zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.

 3. Wypadek na S52 w Cieszynie. Jedna osoba nie żyje

  Dziś nad ranem w Cieszynie na drodze ekspresowej przed granicą z Czechami doszło do wypadku drogowego. Cztery osoby podróżujące osobowym volvo trafiły do szpitala, po tym jak ich samochód wpadł w poślizg i uderzył w barierki energochłonne. Jeden z pasażerów samochodu niestety zmarł w szpitalu. Kierująca samochodem była pod wpływem alkoholu.

 4. Nielegalnie rozprowadzali tabletki wczesnoporonne

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn handlujących tabletkami wczesnoporonnymi. Pseudokibicom jednego ze śląskich klubów piłkarskich zarzuca się wprowadzenie na rynek aż 1500 takich zestawów o czarnorynkowej wartości ponad 600 tys. zł. Za wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego zezwolenia grozi im do 2 lat więzienia.

 5. Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie

  17 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się uroczysta zbiórka w związku z zakończeniem służby na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie przez mł.insp. Sławomira Litwina. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak oraz licznie zaproszeni goście. Z dniem 20 marca 2017 roku mł.insp Sławomir Litwin został powołany na stanowisko Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

 6. Nielegalna „pomoc” przy rejestracji zwierząt

  Śledczy z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Katowicach zatrzymali trzy osoby w związku z podejrzeniem przekazania i przyjmowania korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcje publiczne. W sprawę zamieszany był pracownik Biura Powiatowego w Lublińcu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Poza pracownikiem agencji, policjanci zatrzymali dwie osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą.

 7. Tragiczne zderzenie w Łabędach

  Dzisiaj tuż po 13.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na ul. Zygmuntowskiej w Gliwicach. Samochód osobowy marki Volkswagen Jetta zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej. Na miejsce przyjechały wszystkie służby ratownicze.

 8. Podsumowanie działań "Bus & Truck" śląskiej drogówki

  Wczoraj śląscy policjanci prowadzili działania „Bus & Truck”. W akcji wzięło udział blisko 650 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali ponad 4 tys. kierujących. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców...

 9. Wybuch gazu w bloku w Stroszku

  Wczoraj przed 15.30 miał miejsce wybuch gazu w dwupiętrowym bloku przy Skwerze Heleny Medrzejewskiej w Bytomiu. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Trzynastu mieszkańców opuściło blok o własnych siłach, lecz niestety we wnętrzu spalonego mieszkania znaleziono zwłoki dwóch osób. Śledczy ustalają przyczyny wybuchu.

 10. I Mistrzostwa Powiatowe Policjantów w wyciskaniu sztangi – wygrał Dzielnicowy!

  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach odbyły się I Mistrzostwa Powiatowe Policjantów w wyciskaniu wielokrotnym 50% masy ciała. Zawody swoim honorowym patronatem objął Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Tadeusz Stuchlik. Mistrzostwa były bardzo wyrównane, ale bezkonkurencyjny okazał się dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach st. asp. Adam Rogala.