Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-12-13
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
2018-12-12
Rozboje1
Kradzieże41
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
2018-12-11
Rozboje2
Kradzieże27
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący6
2018-12-10
Rozboje3
Kradzieże41
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2018-12-09
Rozboje0
Kradzieże16
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Równowaga płci. Kobiety w mundurze podczas COP24

  Szczyt Klimatyczny COP24 to jedno z największych wydarzeń w historii polskiej Policji. Zabezpieczają je stróże prawa z różnych jednostek w kraju. Wśród nich są zarówno policjantki, jak i policjanci, mundurowi z ogromnym doświadczeniem w służbie, ale i tacy, którzy dopiero zdobywają pierwsze szlify policyjnego rzemiosła. Na 9 tys. policjantów zabezpieczających wydarzenie, ponad 300 to kobiety.

 2. Policjanci zapewniają bezpieczeństwo na lotnisku Katowice-Pyrzowice podczas COP24

  Międzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach-Pyrzowicach jest regionalnym portem lotniczym dla całego województwa śląskiego. To właśnie tu przylatuje większość zaproszonych na COP 24 polityków i reprezentantów organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu. W tak ważnym miejscu codziennie policjanci dbają o bezpieczeństwo podróżnych.

 3. Podziękowali policjantom za służbę podczas szczytu klimatycznego

  Wczoraj odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa katowickiego garnizonu z dowódcami policjantów biorących udział w zabezpieczeniu Szczytu Klimatycznego COP24. Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski serdecznie podziękował policjantom z Gdańska, Olsztyna, Bydgoszczy i Radomia, którzy pełniąc służbę na terenie miasta dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników szczytu. Szczególne podziękowania za wspaniałą służbę i pełne zaangażowanie, szef katowickich policjantów skierował do kolegów z Gdańska. Mundurowi pełniąc służbę w centrum miasta m.in. zatrzymali 6 osób, które posiadały przy sobie narkotyki, 3 sprawców kradzieży oraz 6 poszukiwanych.

 4. Komendanci na COP 24 w przeddzień zakończenia szczytu klimatycznego

  Komendant Główny Policji, wraz z szefem śląskich mundurowych oraz dowódcami zabezpieczenia COP24, spotkali się dzisiaj z Prezydentem RP i Ministrem Środowiska, a także organizatorami szczytu klimatycznego w strefie zarządzanej od kilkunastu dni przez ONZ. Komendanci ocenili również i wstępnie podsumowali pracę policjantów uczestniczących w tym wydarzeniu. Podziękowali i przekazali wszystkim mundurowym słowa uznania za wzorowo pełnioną służbę, szczególnie w czasie ostatnich kilku tygodni.

 5. Policyjni antyterroryści zabezpieczają COP24

  W zapewnieniu bezpieczeństwa podczas trwającego w Katowicach 24 Szczytu Klimatycznego ważną rolę odgrywają policyjni antyterroryści. Ich podstawowym zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Policjanci zajmują się m.in. kontrolą miejsc pobytu uczestników konferencji klimatycznej oraz pojazdów, którymi poruszają się zagraniczne delegacje.

 6. Uwaga kierowcy - na drogach ślisko!

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 7. Zawsze obecni, nie zawsze widoczni - COP24 okiem policyjnych rzeczników

  Szczyt klimatyczny COP24, który w tym roku odbywał się w Katowicach, właśnie się zakończył. Przez ostatnie kilkanaście dni aż 9 tys. policjantów z całej Polski zabezpieczało i dbało o bezpieczeństwo uczestników szczytu, a także mieszkańców aglomeracji śląskiej. Wśród nich była grupa oficerów prasowych, która towarzyszyła mundurowym w służbie. Rzecznicy codziennie relacjonowali zabezpieczenie międzynarodowej konferencji i przekazywali mieszkańcom za pośrednictwem mediów informacje o działaniach policji.

 8. Interweniowali w związku z wyświetleniem napisu na elewacji Spodka

  Każdego dnia kilka tysięcy policjantów ze Śląska i spoza województwa dba o zapewnienie porządku i bezpieczeństwa publicznego podczas szczytu klimatycznego. Dzisiaj interweniowali w związku z nietypowym zdarzeniem. Późnym popołudniem na elewacji katowickiego Spodka nieznane osoby wyświetliły napis. Policjanci ustalili, że napis emitowany jest z okna mieszkania bloku w sąsiedztwie. Stróże prawa skontrolowali lokal mieszkalny i wylegitymowali osoby uczestniczące w zdarzeniu. Mundurowi ustalili, że nie doszło do naruszenia prawa i nie wystąpiło żadne zagrożenie. Sam napis nie zawierał treści naruszających prawo.

 9. Współpraca służb podczas COP 24

  Podczas zabezpieczenia jednego z największych wydarzeń w ostatnim czasie na Śląsku - COP 24 - niezwykle ważna jest współpraca wszystkich służb. Wszystko po to, aby w przypadku potrzeby reakcji, zachować sprawny obieg informacji oraz szybkość i efektywność działań. Służby odpowiedzialne za reagowanie w sytuacjach kryzysowych zawsze muszą być gotowe do współpracy ze sobą.

 10. Zabezpieczają i pomagają

  Policjanci zabezpieczający COP24 pomagają mieszkańcom oraz gościom zza granicy w kłopotliwych zdarzeniach życia codziennego. Problemowe sytuacje są uciążliwe zwłaszcza dla cudzoziemców przebywających w obcym kraju. Osoby te mogą liczyć na zaangażowanie i wsparcie mundurowych. Przekonała się o tym obywatelka Indii, która zgubiła telefon komórkowy oraz mieszkanka Kolumbii, która poszukiwała swojego dziecka i jego opiekunki. W obu przypadkach szybkie działanie policjantów doprowadziło do rozwiązania niepokojących sytuacji.