Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

23.10.2017
Rozboje3
Kradzieże40
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
22.10.2017
Rozboje6
Kradzieże17
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
21.10.2017
Rozboje1
Kradzieże21
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
20.10.2017
Rozboje0
Kradzieże49
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
19.10.2017
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Porębie

  Wczoraj w Porębie odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji. Symboliczny klucz do budynku przekazał Burmistrz Poręby. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wręczył natomiast kierownikowi posterunku kluczyki do nowego radiowozu. W wydarzeniu, oprócz kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, uczestniczyli parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

 2. Zaginęły w Zawierciu, odnalazły się w Warszawie

  Policjanci kilkanaście godzin prowadzili czynności poszukiwawcze w sprawie dwóch nastolatek z Zawiercia. O ich zaginięciu w czwartkowy wieczór policję poinformowały zrozpaczone matki. Trop powiódł śledczych najpierw do Katowic, a następnie do Warszawy. Współpraca stróżów prawa z kilku jednostek zakończyła się sukcesem, a dziewczynki zostały odnalezione.

 3. Konferencja z okazji 95. rocznicy utworzenia Policji Województwa Śląskiego

  W tym roku obchodzimy 95. rocznicę utworzenia Policji Województwa Śląskiego. Z tej okazji wydany został album „Policja Województwa Śląskiego w fotografii 1922-1939”, a w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się konferencja naukowa. Organizatorów swoją obecnością zaszczycił Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 4. Policjanci zatrzymali oszusta, który wyłudził ponad milion złotych

  Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który jest podejrzany o liczne oszustwa. Sprawca, w wyniku nielegalnego procederu, z którego uczynił sobie stałe źródło dochodu, wyłudził od pokrzywdzonych kwotę ponad 1,3 mln zł. Oszust trafił już do aresztu. Grozi mu do 15 lat więzienia.

 5. Śmiertelny wypadek w Rydułtowach

  Wczoraj wieczorem policjanci z Wodzisławia Śląskiego zostali wezwani na miejsce wypadku w Rudułtowach. Wstępnie ustalono, że kierowca citroena najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń mieszkaniec powiatu wodzisławskiego zmarł.

 6. Uciekał hondą - został staranowany

  Wczesnym przedpołudniem przy ulicy Myśliwskiej w Gliwicach policjanci prowadzili kontrolę prędkości. Kiedy dali sygnał do zatrzymania się kierującemu hondą, ten zlekceważył go i próbował uciec. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Historia dla młodego kierowcy nie zakończyła się dobrze – trafił do policyjnego aresztu.

 7. Holenderscy policjanci gościli w śląskim garnizonie policji

  Od niedzieli do środy w naszym województwie gościła czteroosobowa delegacja policji holenderskiej. Goście odwiedzili komendy w Bieruniu i Zabrzu oraz wzięli udział w seminarium z polskimi stróżami prawa. Celem wizyty była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, mająca na celu udoskonalenie służby dzielnicowych w obu krajach, uczestniczących w projekcie.

 8. „Świeć przykładem!”

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 9. I Turniej Piłki Nożnej OPP w Katowicach rozstrzygnięty!

  W dniach 16 i 17 października, po raz pierwszy w historii jednostki odbył się Turniej Piłki Nożnej na sztucznej nawierzchni o puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Zawody rozegrano na zewnętrznym obiekcie sportowym MOSiR Katowice "Bugla" i uczestniczyło w nich osiem 10-osobowych drużyn reprezentujących każdy z pododdziałów jednostki. Pierwszym zdobywcą pucharu, a tym samym zwycięzcą całego turnieju została drużyna Kompanii Prewencji I.

 10. Narada służbowa kadry kierowniczej śląskiego garnizonu

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się narada kadry kierowniczej śląskiego garnizonu policji. W jej trakcie omówiono najważniejsze aspekty pracy naszej instytucji w ciągu trzech pierwszych kwartałów tego roku. Naradzie przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.