Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja
Urząd Służby Cywilnej

Statystyki

2019-09-09
Rozboje1
Kradzieże44
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
2019-09-15
Rozboje1
Kradzieże17
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący37
2019-09-14
Rozboje0
Kradzieże17
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach22
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący38
2019-09-13
Rozboje2
Kradzieże33
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2019-09-12
Rozboje1
Kradzieże29
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Uczcili pamięć pomordowanych i poległych policjantów II Rzeczypospolitej

  Na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyła się uroczystość ku czci pomordowanych i poległych policjantów II RP. Główna część wydarzenia miała miejsce przed Grobem Policjanta Polskiego. Tegoroczny Dzień Pamięci przypada w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, agresji Związku Sowieckiego na Polskę oraz 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Obchody poprzedziła msza święta odprawiona w intencji policjantów w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla. W uroczystościach wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 2. Śląska konwojówka - filar odpowiedzialności za policyjne eskorty

  W sądzie okręgowym usytuowanym na terenie katowickiego oddziału prewencji odbyła się kolejna rozprawa pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. 36 oskarżonych pozbawionych wolności, na rozprawy konwojowanych jest z 15 jednostek penitencjarnych. Za ich skuteczny i bezpieczny transport odpowiedzialni są policjanci z Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach.

 3. Śląscy policjanci wicemistrzami Polski

  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Zawiercie 2019. Wczoraj i dziś policjanci walczyli o tytuł najlepszych siatkarzy. W zawodach wzięło udział 9 drużyn z całej Polski. Najlepszą okazała się reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Tuż za nią uplasowali się policyjni siatkarze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak.

 4. Dzięki policjantce szczeniak znalazł dom

  Bycie policjantem oznacza niesienie pomocy nie tylko ludziom. Świętochłowicka policjantka udowodniła, że również i los zwierząt nie jest jej obojętny. Mundurowa znalazła dom dla porzuconego szczeniaka. Suczka przyzwyczaiła się już do nowych właścicieli, okazując swoją wdzięczność i dając im radość każdego dnia.

 5. Kradzież rozbójnicza... pizzy

  Sosnowieccy wywiadowcy z wydziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy grożąc dostawcy i używając wobec niego przemocy, dokonali kradzieży pizzy. O ile przedmiot kradzieży może się wydawać błahy, o tyle sposób dokonania przestępstwa i przewidziana za nie kara są już poważne. Zatrzymanym grozi do 10 lat wiezienia.

 6. Tragiczny wypadek na A4 w Gliwicach. Zginął policjant

  W piątek około godziny 23.00 na autostradzie A4 w Gliwicach doszło do tragicznego wypadku. Samochód jadący w kierunku Katowic zderzył się z jeleniem. W wyniku zdarzenia zginął 41-letni policjant z Leszna.

 7. Tragedia na drodze - apelujemy o ostrożność!

  Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w Kobielicach, na drodze wojewódzkiej nr 935. W wyniku zderzenia busa z samochodem osobowym jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Policjanci apelują o ostrożną jazdę!

 8. Zatrzymali ferrari, które „pędziło” 177 km/h

  W naszym mieście, podobnie jak w innych w całym kraju, działają specjalne grupy "SPEED", zwalczające niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Poza mundurowymi z drogówki, w ich skład wchodzą również policjanci z pionów kryminalnych, prewencji i zwalczających cyberprzestępczość. Podczas jednej z ostatnich służb, policjanci katowickiej drogówki zatrzymali ferrari, które "pędziło" z prędkością 177 km/h.

 9. Tragiczny wypadek w Mikołowie. Nie żyje motolotniarz

  Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motolotniarza doszło wczoraj wieczorem w jednej z mikołowskich dzielnic. 54-letni mężczyzna zginął po upadku z dużej wysokości. Na miejscu pojawił się prokurator oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyn zdarzenia.

 10. Wojewódzkie eliminacje ogólnopolskiego konkursu "Dzielnicowy Roku" już za nami

  Znamy już zwycięzców wojewódzkich eliminacji XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce i tytuł najlepszego dzielnicowego w województwie śląskim zdobył st. sierż. Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, na drugim miejscu uplasował się jego kolega z jednostki st. sierż. Mateusz Jaroch. Najlepszym kierownikiem dzielnicowych został natomiast asp. sztab. Krzysztof Góra z komendy w Piekarach Śląskich. W październiku będą oni reprezentowali nasz garnizon w ogólnopolskim finale zawodów.