Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-05-21
Rozboje0
Kradzieże28
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2018-05-20
Rozboje2
Kradzieże12
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
2018-05-19
Rozboje3
Kradzieże24
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
2018-05-18
Rozboje3
Kradzieże33
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
2018-05-17
Rozboje1
Kradzieże28
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Nagrody dla policjantów za zatrzymanie niebezpiecznych przestępców

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof JUSTYŃSKI wyróżnił dzisiaj nagrodami pieniężnymi ośmiu policjantów z Zabrza i katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi, w wyniku szybkiej interwencji zatrzymali mężczyzn, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań w Zabrzu, próbując postrzelić z broni palnej właściciela. Przy zatrzymanych znaleziono broń, a podczas przeszukania ich mieszkań amunicję, narkotyki oraz papierosy i alkohol, pochodzące najprawdopodobniej z włamania do sklepu.

 2. Gigantyczne akcje CBŚP - prawie 40 kiboli zatrzymanych

  Ogromne przedsięwzięcie, w których uczestniczyło ponad tysiąc funkcjonariuszy przygotowali i przeprowadzili dzisiaj policjanci CBŚP. W trakcie działań zatrzymano łącznie 39 osób, z czego 38 podejrzanych jest o udział w zorganizowanych grupach przestępczych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Członkowie grup działali na przestrzeni kilku lat na obszarze niemal całego kraju. Śledztwa nadzorują śląski i małopolski wydział Prokuratury Krajowej.

 3. Etyka, wizerunek, ceremoniał policyjny – szkolenie kadry kierowniczej

  W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się dzisiaj szkolenie kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla garnizonu śląskiego. Jego tematyka obejmowała etykę zawodową, wizerunek funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji oraz ceremoniał policyjny. Szkolenie było elementem realizowanego przez Komendę Główną Policji "Harmonogramu wdrażania wybranych rekomendacji w zakresie optymalizacji działań Policji na rzecz kształtowania systemu wartości profesjonalizacji postaw zawodowych oraz podnoszenia bezpieczeństwa prawnego i osobistego policjantów"

 4. Kolejna wizyta niemieckich policjantów w katowickim oddziale prewencji

  Niemieccy kursanci z Akademii Policyjnej Nadrenii Palatynatu w Hahn odwiedzili dzisiaj katowicki oddział prewencji. W trakcie wspólnego spotkania goście mieli okazję poznać strukturę jednostki, specyfikę służby oraz wyposażenie. 5 Kompania Prewencji, przy współpracy z Kompanią Wzmocnienia, specjalnie dla nich przygotowały pokaz działań policyjnych, a Kompania honorowa pokaz musztry paradnej.

 5. Stop agresji drogowej

  Wszyscy dobrze wiemy, że brawurowa jazda na granicy zdrowego rozsądku, prowadzić może do tragedii na drodze. Prezentujemy przykłady, gdzie kierowcy łamiąc przepisy ruchu drogowego doprowadzili do sytuacji zagrażającej życiu ich samych oraz innych uczestników drogi. Nagrania przesłano na adres poczty stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl.

 6. II Wojewódzkie Mistrzostwa Policji i Służb Mundurowych w Armwrestlingu

  7 czerwca, w sali koncertowej "MUZA" w Sosnowcu odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji i Służb Mundurowych w Armwrestlingu. To już druga edycja tego typu zawodów. Armwrestling cieszy się coraz większą popularnością, a przy tym to bardzo widowiskowy i emocjonujący rodzaj sportu, dlatego już dzisiaj zachęcamy mundurowych siłaczy do wysyłania swoich zgłoszeń.

 7. Szybka interwencja policjantów zapobiegła eskalacji konfliktu pseudokibiców

  Policjanci zapobiegli starciu około 300 pseudokibiców, do którego miało dojść wczoraj w parku miejskim przy ul. Edukacji w Tychach. Tyscy policjanci oraz mundurowi z jednostek ościennych zatrzymali 6 chuliganów. Śledczy ustalają przebieg zdarzenia oraz jego pozostałych uczestników. Zatrzymani staną przed prokuratorem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Dzięki szybkiej akcji policjantów nie doszło do eskalacji konfliktu, a być może nawet tragedii.

 8. Śląscy antyterroryści na podium "SOF DELTA CUP"

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach uczestniczyli w Zawodach Strzeleckich w Strzelaniu Specjalnym o Puchar Wojsk Specjalnych „SOF DELTA CUP 2018”. O zwycięstwo walczyli m.in. z doskonale wyszkolonymi komandosami i najlepszymi strzelcami z innych jednostek specjalnych. W klasyfikacji drużynowej nasi antyterroryści zajęli świetną, drugą lokatę, ustępując pierwszeństwa tylko reprezentantom Fundacji Sprzymierzeni z GROM. Gratulujemy!

 9. Groźne zdarzenie na świętochłowickim odcinku DTŚ

  Nadmierna prędkość i złe warunki atmosferyczne były przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj na świętochłowickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Samochód ciężarowy zablokował Drogę Wojewódzką 902 na trasie Gliwice – Katowice tworząc ogromny korek. Świętochłowiccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, aby jak najszybciej usunąć skutki kolizji.

 10. I zawody strzeleckie OPP w Katowicach rozstrzygnięte!

  Na strzelnicy "Hubertech" w Jaworznie odbyły się I Zawody Strzeleckie o Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. W atmosferze zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy wyłoniono najlepszy pododdział oraz najlepszego strzelca.