Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
Rekrutacja

Statystyki

2020-01-23
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący5
2020-01-22
Rozboje1
Kradzieże35
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
2020-01-21
Rozboje0
Kradzieże28
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący8
2020-01-20
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
2020-01-19
Rozboje2
Kradzieże8
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
Urząd Służby Cywilnej
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymani za skonstruowanie i podłożenie ładunku wybuchowego

  Policjanci z Zespołu do Walki z Terrorem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z mikołowskimi kryminalnymi, śląskimi kontrterrorystami i funkcjonariuszami śląskiego CBŚP zatrzymali pięć osób podejrzanych o skonstruowanie i podłożenie ładunku wybuchowego na tarasie domu jednorodzinnego. Podczas eksplozji w budynku przebywało dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat oraz ich rodzice. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawcom tego zamachu grozi nawet 10 lat więzienia.

 2. Odprawa roczna śląskiej policji

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę śląskiej policji w 2019 roku. Zaprezentowano wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówiono zakończone, realizowane i planowane inwestycje. Szef śląskich policjantów nadinsp. dr Krzysztof Justyński nakreślił główne cele i priorytety na najbliższy okres.

 3. Zleceniodawca wybuchu w Wyrach w rękach policjantów

  Policjanci zatrzymali kolejną osobę, która ma związek z podłożeniem ładunku wybuchowego na tarasie domu jednorodzinnego w Wyrach. 35-letni mieszkaniec Knurowa wpadł w ręce kryminalnych wczoraj po południu, kiedy wracał wraz z rodziną z wakacji. Według śledczych, to on był zleceniodawcą sobotniego wybuchu. Wkrótce ma usłyszeć zarzuty.

 4. 132 policjantów zasiliło szeregi śląskiego garnizonu

  Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 132 kolejnych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantek i policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach, do których zostali przydzieleni.

 5. Uroczyste otwarcie nowego Komisariatu Policji w Wojkowicach

  Nowoczesna, funkcjonalna ale przede wszystkim dostosowana do aktualnych potrzeb mieszkańców oraz stróżów prawa siedziba Komisariatu Policji w Wojkowicach została dzisiaj uroczyście otwarta. Oficjalne obchody związane z oddaniem do użytku nowego obiektu uświetniło wielu znamienitych gości. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński, Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomir Litwin, senator RP Beata Małecka-Libera oraz ks. bp. Grzegorz Kaszak.

 6. Odnaleźli kryształową Marilyn

  Kryminalni z gliwickiej ,,trójki" odzyskali skradziony obraz z Marilyn Monroe, wykonany z 6 tysięcy kryształków Swarovskiego. Podejrzanego o współudział zatrzymano w jego mieszkaniu, a tam na jednej ze ścian wisiał... poszukiwany obraz. Kryształowa Marilyn, warta około 7 tys. zł, została skradziona z galerii artystycznej w marcu ubiegłego roku. Obu mężczyzn zarejestrowały wówczas kamery sklepowego monitoringu. Dzięki nagraniom śledczy ustalili sprawcę oraz jego towarzysza-pasera.

 7. Nieuczciwy konwojent kradł pieniądze z bankomatów

  W ręce kryminalnych z KWP w Katowicach wpadł nieuczciwy konwojent. Śledczy ustalili, że mężczyzna od połowy 2019 roku systematycznie okradał bankomaty na terenie całego Śląska. W jego mieszkaniu mundurowi znaleźli i zabezpieczyli ponad 20 tys. złotych. Część gotówki pochodziła z okradzionych bankomatów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu 5 lat więzienia.

 8. Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

  Policyjna grupa Speed działa na drogach województwa śląskiego od lipca ubiegłego roku. W jej skład wchodzą również mundurowi z chorzowskiej drogówki. Tym razem do niechlubnego grona ujętych przez nich drogowych piratów dołączył kolejny, który nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec mundurowym. Jak się szybko okazało, 32-latek miał co najmniej kilka powodów do ucieczki. Męczyna usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

 9. "Tajna akcja" bez happy endu

  Oszuści po raz kolejny dali o sobie znać. Mieszkanka Śląska straciła oszczędności życia, padając ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta”. 73-latka wypłacała pieniądze z banków i bezpośrednio przekazywała je sprawcom. W ciągu tygodnia straciła w taki sposób ogromną sumę pieniędzy. Seniorka była przekonana, że bierze udział w tajnej akcji policyjnej. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie gotówki.

 10. "Bezpieczne ferie 2020" w województwie śląskim

  Rozpoczęły się ferie zimowe 2020. Województwo śląskie jest jednym z pięciu województw, którego mieszkańcy już 13 stycznia, jako pierwsi rozpoczną zimowy wypoczynek. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w naszym regionie czuwać będzie zwiększona liczba policjantów prewencji i drogówki. Mundurowi szczególnie koncentrować się będą nad bezpieczeństwem na drogach, w miejscowościach turystycznych oraz w myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zadbają o spokojny wypoczynek narciarzy i snowboardzistów, korzystających z zimowych atrakcji.