Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

16.01.2018
Rozboje2
Kradzieże29
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący7
15.01.2018
Rozboje2
Kradzieże25
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
14.01.2018
Rozboje1
Kradzieże17
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
13.01.2018
Rozboje3
Kradzieże20
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
12.01.2018
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Policja konna - warsztaty ekologiczne
Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Wyjaśniamy incydent na jasnogórskich błoniach. Wstępnie nie stwierdzono uchybień w zabezpieczeniu imprez

  W minioną sobotę na jasnogórskich błoniach doszło do incydentu podczas X pielgrzymki kibiców. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zabezpieczenie tych wydarzeń zostało szczegółowo zaplanowane i przeprowadzone prawidłowo. Przyczyną zakłóceń było celowe dążenie do konfrontacji uczestników jednej ze stron. Osoby, które uczestniczyły w jednym ze zgromadzeń, po jego zakończeniu przemieściły się na jasnogórskie błonia, gdzie weszły w tłum kibiców i rozwinęły transparenty.

 2. Podejrzany o potrącenie policjanta został zatrzymany

  50-letni mężczyzna, który dwa dni temu nie zatrzymał się do kontroli i potrącił jednego z zatrzymujących go umundurowanych policjantów, został dzisiaj zatrzymany przez dzielnicowych. W jego poszukiwania zaangażowani byli rybniccy i wodzisławscy policjanci, a także mundurowi z oddziału prewencji policji w Katowicach i przewodnicy z psami tropiącymi. Mężczyzna trafił już do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 3. Śląscy policjanci podsumowali pracę w 2017 roku

  W rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę śląskiej policji w 2017 roku, w której wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Zaprezentowano wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówiono zakończone, realizowane i planowane inwestycje. Odprawa była również okazją do uroczystego przekazania komendantom trzech jednostek, które osiągnęły najlepsze wyniki, kluczyków do nowych radiowozów.

 4. Na sygnałach do szpitala

  Na wiadukcie zjazdu z autostrady A-4 na drogę 86 policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zareagowali na samochód stojący na prawym pasie jezdni z włączonymi światłami awaryjnymi. W aucie znajdowała się kobieta, wymagająca pomocy lekarskiej z powodu duszności i bólu w klatce piersiowej. Tydzień wcześniej była operowana. Kierujący nie znał drogi do szpitala. Na sygnałach uprzywilejowania został przez policjantów przekonwojowany do szpitala, gdzie czekała powiadomiona już pomoc.

 5. Bezpieczeństwo w trakcie XXVI Finału WOŚP - porady

  Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach województwa śląskiego pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 6. Poszukujemy włamywaczy. Poznajesz?

  Policjanci z katowickiej „samochodówki” poszukują sprawców włamania do domu i kradzieży m.in. dwóch samochodów osobowych. Publikujemy portret pamięciowy jednego ze sprawców oraz zapis z monitoringu, na którym został zarejestrowany wizerunek mężczyzny, poruszającego się kradzionym autem. Wszystkie osoby, które posiadają informację mogącą pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt w policjantami z Katowic.

 7. Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które w woj. śląskim przypadają w okresie od 29 stycznia do 11 lutego spodziewamy się, jak co roku, nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 8. Kolejna wizyta niemieckich policjantów w katowickim oddziale prewencji

  Niemieccy kursanci z Akademii Policyjnej Nadrenii Palatynatu w Hahn odwiedzili dzisiaj katowicki oddział prewencji. W trakcie wspólnego spotkania, goście mieli okazję poznać strukturę jednostki, specyfikę służby oraz wyposażenie. 1 Kompania Prewencji, przy współpracy z Kompanią Wzmocnienia, specjalnie dla nich przygotowały pokaz działań policyjnych.

 9. Bytomscy policjanci zapobiegli nielegalnemu składowaniu odpadów

  Bytomscy policjanci zapobiegli nielegalnemu składowaniu odpadów. Stróże prawa zatrzymali na gorącym uczynku kierującego ciężarówką, której ładunek miał zostać wysypany w Bytomiu. Okazało się, że jest to transport odpadów tworzyw sztucznych z Niemiec, a miejscem docelowym miało być inne miasto w województwie śląskim. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

 10. Niecodzienna policyjna eskorta

  Policjanci muszą być przygotowani na różne, czasami bardzo nietypowe zgłoszenia. Mundurowi z Piekar Śląskich otrzymali informację dotyczącą konia biegającego w pobliżu drogi. Aby zwierzę nie stworzyło zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, konieczne było zabezpieczenie skrzyżowania. Dzięki działaniom podjętym przez policjantów, koń trafił już do właściciela.