Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
Rekrutacja

Statystyki

2020-04-06
Rozboje1
Kradzieże19
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
2020-04-05
Rozboje1
Kradzieże6
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
2020-04-04
Rozboje1
Kradzieże5
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący8
2020-04-03
Rozboje1
Kradzieże12
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący8
2020-04-03
Rozboje0
Kradzieże16
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
Urząd Służby Cywilnej
Spartakiada Sportowa 2020

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
DRUGSTOP
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Aplikacja „Kwarantanna domowa” - zobacz jakie to proste

  „Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Ta bezpłatna i bezpieczna aplikacja umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Ale nie tylko. Apka pozwala także na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Samo potwierdzenie swojej lokalizacji przez aplikację jest łatwe, o czym przeczytasz poniżej.

 2. Policjanci po interwencji skierowani na kwarantannę

  Wczoraj ok. godz. 1.00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie od człowieka grożącego, że zrobi sobie krzywdę. Twierdził, że ma depresję i pociął sobie rękę. Natychmiast w rejon ul. Bohaterów Getta Warszawskiego w Gliwicach ruszył patrol. Na miejscu przebywał młody mężczyznę z ranami ciętymi lewego przedramienia. Mundurowi ruszyli na pomoc 27-latkowi, niestety narażając także swoje zdrowie, bowiem mężczyzna okłamał ich, że nie jest objęty kwarantanną...

 3. Śląscy policjanci kontrolują i konsekwentnie egzekwują nowe przepisy prawa

  Wsparcie mieszkańców, ale przede wszystkim konsekwentne oraz skuteczne egzekwowanie przestrzegania nowych przepisów – to główny cel działań policjantów w związku z panującą pandemią. Stróże prawa wspólnie z żołnierzami i strażnikami miejskimi kontrolują miejsca objęte zakazem, a wobec osób łamiących obowiązujące zasady, wyciągają surowe konsekwencje. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

 4. "Po naszymu" o tym, co ważne. Dejcie pozór! Posłuchejcie! - #koronawirus

  Śląska Policja walczy z COVID19... po śląsku. Przedstawiamy 5 audio porad policjantów, w związku z epidemią koronawirusa. Wskazówek w śląskiej gwarze udzielił mł. asp. Marek Jon z Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który w 2014 roku zdobył tytuł Wicemistrza Śląskiej Godki.

 5. Nie potrafił określić celu podróży

  Rybniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierowcę forda. Zgodnie z nowymi przepisami określającymi ograniczenia w przemieszczaniu się, mundurowi zapytali 21-latka i młodszego pasażera o cel podróży. Niestety mieszkaniec Rybnika nie potrafił określić dokąd jedzie wraz z kolegą, za co został ukarany mandatem karnym. Poza tym narkotester wykazał, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem niedozwolonych substancji, dlatego pobrano mu krew do badań.

 6. Policjanci egzekwują przestrzeganie nowych przepisów i ograniczeń

  Na mocy nowych przepisów, w całym kraju wprowadzono ograniczenia związane z poruszaniem się i grupowaniem osób w związku z pandemią koronawirusa. Co to oznacza dla mieszkańców? Jakie działania w tym zakresie podejmują policjanci? Jak powinniśmy się zachować?

 7. Policjanci pomogli mężczyźnie, który nie miał gdzie odbyć kwarantanny

  Wczoraj po południu dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że 43-latek po powrocie z zagranicy nie ma gdzie odbyć 14-dniowej kwarantanny domowej. Jak sam przyznał, z wielką nadzieją przekazywał służbom granicznym adres rodziny w Koziegłowach, ale krewni odmówili jego przyjęcia. Pozostali bliscy również nie chcieli, aby 43-latek przyjechał do nich na kwarantannę. Bezsilny i zrezygnowany poprosił o pomoc policjantów.

 8. Sezon motocyklowy 2020 rozpoczęty tragicznie...

  Pierwszy słoneczny weekendu tej wiosny niestety był tragiczny na drogach. W sobotę doszło do dwóch wypadków z udziałem motocykli, w których dwie osoby zginęły, a jedna walczy o życie. Przypominamy! Prędkość zabija–kierującego motocyklem częściej niż kierującego samochodem.

 9. Kolejni ukarani za nieprzestrzeganie ograniczeń w związku z epidemią Covid-19

  Sosnowieccy policjanci kontrolują czy mieszkańcy miasta stosują się do ograniczeń nałożonych na nich w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa wywołującego Covid-19. Wczoraj troje młodych ludzi zostało ukaranych mandatami karnymi za lekceważenie zakazu wspólnego poruszania się po ulicy. To tylko jeden z przykładów legitymowania i ukarania osób oraz sprawdzenia miejsc, do tej pory tłumnie odwiedzanych przez mieszkańców.

 10. Poszedł do parku na ryby - odpowie przed sądem

  Wczoraj policjanci kontrolowali wiele miejsc, gdzie zwykli gromadzić się mieszkańcy Sosnowca oraz miejsc, których użytkowanie zostało zabronione. W Parku Kuronia spotkali mężczyznę, który łowił ryby. Mężczyzna twierdził, że łowienie ryb to czynność niezbędna w jego życiu. Teraz odpowie przed sądem. Musi się również liczyć z tym, że może zostać ukarany grzywną w wysokości do 30 000 zł.