Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

27.04.2017
Rozboje0
Kradzieże17
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
26.04.2017
Rozboje1
Kradzieże43
Wypadki drogowe14
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
25.04.2017
Rozboje2
Kradzieże43
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
24.04.2017
Rozboje0
Kradzieże35
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
23.04.2017
Rozboje1
Kradzieże17
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

1% podatku
Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Podziękował policjantowi za uratowanie życia

  "Podczas gdy wszyscy inni stali, przyglądając się, on jedyny podjął się reanimacji mojego serca..." - tak zaczynają się podziękowania dla policjanta Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, młodszego aspiranta Roberta Rossy , który pod koniec marca uratował życie mieszkańca Dąbrowy Górniczej.

 2. Laserowe mierniki prędkości w służbie policji

  Policja działając w ramach ustawowych uprawnień wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia służące do mierzenia prędkości poruszających się pojazdów. Jednym z takich urządzeń jest laserowy miernik prędkości UltraLyte. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Jego skuteczność potwierdzają badania i świadectwa legalizacji w różnych krajach. Jedynym celem wykorzystywania mierników prędkości jest troska o bezpieczeństwo na polskich drogach.

 3. Inauguracja kampanii śląskiej drogówki "Nie bądź następny"

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię "Nie bądź następny". Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji. Towarzyszy mu przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Na konferencji prasowej wystąpili policjanci, partnerzy programu oraz bohater filmu Patryk Chmielowiec, którzy przedstawili uczestnikom założenia tej kampanii promującej bezpieczeństwo motocyklistów.

 4. Rozmawiali o bezpieczeństwie. Dziś każdy ma na nie wpływ

  Dzisiaj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli mundurowi oraz przedstawiciele samorządów z naszego regionu, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas”.

 5. Egzamin dla kandydatów do szkoły oficerskiej

  Wczoraj odbył się egzamin dla kandydatów na policyjne szkolenie dla oficerów. Kilkuset policjantów z całego kraju przystąpiło do testu wiedzy, który ma sprawdzić ich umiejętności. Od jego wyniku zależy, czy mundurowi rozpoczną szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w Szczytnie i w przyszłości będą mogli zostać oficerami. Postępowanie kwalifikacyjne zostało zorganizowane przy współudziale Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 6. Konkurs "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2017 roku" rozstrzygnięty!

  Od kilku dni toczyła się rywalizacja stróżów prawa w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2017 r." Wczoraj nastąpiło jego ostateczne rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców. Laureatami wojewódzkich zmagań zostali policjanci służby kryminalnej z Rybnika. Poszczególni stróże prawa, którzy zdobyli największą ilość punktów w swoich specjalnościach, utworzą drużynę, która będzie reprezentować garnizon śląski w dalszych, ogólnopolskich eliminacjach.

 7. Zmiana kierownictwa częstochowskiej policji

  W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się uroczystość, związana ze zmianami kadrowymi kierownictwa jednostki. Rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Krzysztofa Justyńskiego obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie pełni od dzisiaj mł. insp. Dariusz Atłasik, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku.

 8. Nieletni przez rok rozkradał infrastrukturę kolejową

  Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość nieletnich skierowali do sądu materiały, dotyczące szeregu kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Sprawcą okazał się chłopiec, który w chwili popełniania tych czynów miał 14 lat. To właśnie sąd orzekający w sprawach nieletnich zadecyduje teraz o jego dalszym losie.

 9. Obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej przed Grobem Policjanta Polskiego

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przy Grobie Policjanta Polskiego, odbyły się obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Zebrani uczcili pamięć tysięcy obywateli, w tym policjantów, zamordowanych przez NKWD.

 10. "Nie bądź następny..."

  Rusza kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.