Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

26.03.2017
Rozboje2
Kradzieże25
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
25.03.2017
Rozboje3
Kradzieże20
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
24.03.2017
Rozboje1
Kradzieże34
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
23.03.2017
Rozboje2
Kradzieże31
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
22.03.2017
Rozboje0
Kradzieże41
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

1% podatku
Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Żeby jeździć trzeba żyć

  Choć trwa jeszcze kalendarzowa zima, to na drogach pojawili się już motocykliści. Oficjalnie sezon motocyklowy 2017 jeszcze się nie rozpoczął, a śląska drogówka jest już w posiadaniu materiału filmowego, który "mrozi krew w żyłach". Tylko łut szczęścia spowodował, że nie doszło do tragedii. W ubiegłym roku na śląskich drogach zginęło 31 motocyklistów to prawie 80% więcej niż w 2015r.

 2. Wypadki z udziałem autobusów

  W ostatnich dniach na drogach województwa śląskiego doszło do trzech poważnych zdarzeń z udziałem autobusów komunikacji miejskiej. W najtragiczniejszym z wypadków śmierć poniosło dwóch młodych mężczyzn. Apelujemy do kierujących! Nadeszła wiosna, a z nią lepsze warunki drogowe. Nie zwalnia to nas jednak z zachowania ostrożności!

 3. Nielegalnie rozprowadzali tabletki wczesnoporonne

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn handlujących tabletkami wczesnoporonnymi. Pseudokibicom jednego ze śląskich klubów piłkarskich zarzuca się wprowadzenie na rynek aż 1500 takich zestawów o czarnorynkowej wartości ponad 600 tys. zł. Za wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego zezwolenia grozi im do 2 lat więzienia.

 4. Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie

  17 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się uroczysta zbiórka w związku z zakończeniem służby na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie przez mł.insp. Sławomira Litwina. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak oraz licznie zaproszeni goście. Z dniem 20 marca 2017 roku mł.insp Sławomir Litwin został powołany na stanowisko Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

 5. Tragiczne zderzenie w Łabędach

  Dzisiaj tuż po 13.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na ul. Zygmuntowskiej w Gliwicach. Samochód osobowy marki Volkswagen Jetta zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej. Na miejsce przyjechały wszystkie służby ratownicze.

 6. Podsumowanie działań "Bus & Truck" śląskiej drogówki

  Wczoraj śląscy policjanci prowadzili działania „Bus & Truck”. W akcji wzięło udział blisko 650 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali ponad 4 tys. kierujących. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców...

 7. Wybuch gazu w bloku w Stroszku

  Wczoraj przed 15.30 miał miejsce wybuch gazu w dwupiętrowym bloku przy Skwerze Heleny Medrzejewskiej w Bytomiu. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Trzynastu mieszkańców opuściło blok o własnych siłach, lecz niestety we wnętrzu spalonego mieszkania znaleziono zwłoki dwóch osób. Śledczy ustalają przyczyny wybuchu.

 8. Zderzenie autobusu z ciężarówką - 9 osób trafiło do śląskich szpitali

  Policjanci z Katowic wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj kilka minut przed 12.00 na drodze krajowej nr 79 w Katowicach. Samochód ciężarowy najechał na tył autobusu komunikacji miejskiej. W wyniku zderzenia rannych zostało 9 osób, które zostały przetransportowane do śląskich szpitali.

 9. Dzielnicowi - jak wygląda ich codzienna służba?

  O dzielnicowych słyszy się ostatnio bardzo dużo. A to za sprawą nowego programu MSWiA "Dzielnicowy bliżej nas". Postanowiłam przyjrzeć się bliżej ich pracy i dlatego towarzyszyłam im podczas pełnienia służby. To co nasunęło mi się już na początku wspólnego patrolu to pytanie, czy dzielnicowy to tylko służba, czy także rodzaj powołania? Myślę, że dzielnicowym przede wszystkim trzeba chcieć być!

 10. Żołnierze szkolili policjantów w walce w bliskim kontakcie

  Zakończyły się właśnie kolejne zajęcia w ramach współpracy z 6. Batalionem Powietrzno-Desantowym w Gliwicach. Po cyklu szkoleń z przywracania zbiorowego naruszenia porządku, organizowanych przez katowicki oddział prewencji dla żołnierzy wyjeżdżających na XXXVI zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR, tym razem to żołnierze 6. Batalionu szkolili policjantów do walki w bliskim kontakcie, a także z systemu bezpiecznego posługiwania się bronią - BLOS.