Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2019-05-20
Rozboje1
Kradzieże42
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
2019-05-19
Rozboje3
Kradzieże18
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący35
2019-05-18
Rozboje0
Kradzieże21
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
2019-05-17
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2019-05-16
Rozboje2
Kradzieże34
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
Spartakiada Sportowa 2019

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Fakt medialny nie zawsze... autentyczny

  Dementujemy nieprawdziwe doniesienia medialne, sugerujące jakoby Szef śląskiego garnizonu wymagał od podwładnych składki na urodziny. Generał Krzysztof Justyński obejmując obecnie zajmowane stanowisko wpisał się w celebrowane od lat na Śląsku zwyczaje, zwłaszcza dotyczące odprawiania urodzin, co w naszym regionie przybiera formę wyjątkową i szczególną. Zwyczaj taki funkcjonuje zarówno w rodzinach, jak i w naszym środowisku zawodowym i daje możliwość, a nie obowiązek okazania szacunku zarówno przełożonemu, jak i koledze z pracy poprzez złożenie mu życzeń, wręczenie wspólnego lub osobistego upominku. Zaznaczyć należy, iż to nie komendant wojewódzki przyjął taki model organizacji obchodów urodzin, tylko zaakceptował postulowaną przez współpracowników formułę spotkań z każdym osobiście.

 2. Zawody policyjnych ratowników w garnizonie śląskim

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsza okazała się drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Drugie miejsce zajęli mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu , natomiast na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Nagrody najlepszym policyjnym ratownikom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

 3. Rybniccy kryminalni rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

  Rybniccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się ułatwianiem i czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji. Kryminalni pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach ponad rok prowadzili śledztwo w tej sprawie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie poszczególnych członków grupy, a także określenie ich roli w całej strukturze. W sprawie zatrzymano 7 osób. Sąd, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował 3 osoby.

 4. Chcesz sprawdzić czy zdasz testy do Policji? Odwiedź nas 5 i 12 czerwca

  Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. 5 i 12 czerwca br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, wszystkie chętne osoby będą mogły poznać wymagania stawiane kandydatom, zmierzyć się z testem sprawności fizycznej oraz poznać, jak w praktyce wygląda rozmowa kwalifikacyjna do służby w naszej formacji. Zapraszamy!

 5. V Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego

  W Bytomiu odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Mimo deszczowej aury i jesiennego chłodu wystartowało w nich aż 221 biegaczy - mundurowych i cywili. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dla najlepszych przygotowano puchary oraz dyplomy.

 6. Komendant podziękował mieszkańcowi miasta za wzorową postawę obywatelską

  Zasługujące na uznanie zachowanie Pana Piotra pokrzyżowało plany oszustów. Przestępcy próbowali wyłudzić 200 tysięcy złotych od 77-letniej mieszkanki Jaworzna. Funkcjonariusze przestrzegają przed pochopnym przekazywaniem pieniędzy osobom, które podszywają się pod policjantów.

 7. Najważniejszy był czas

  Policjanci z Tarnowskich Gór i Bytomia pomogli ratownikom medycznym podczas transportu pacjenta z podejrzeniem zawału serca. Mundurowi przeprowadzili pilotaż karetki pogotowia z uszkodzoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową, która utknęła w korku. Dzięki temu przewożony nią mężczyzna, którego życie było poważnie zagrożone, szybko i bezpiecznie dotarł do Śląskiego Centrum Chorób Serca.

 8. Gliwicki policjant z tytułem najlepszego nauczyciela!

  Podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanego przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej, wyróżniono policjanta garnizonu gliwickiego, sierż. sztab. Sławomira Tokarza, przyznając mu tytuł najlepszego nauczyciela klas mundurowych w Polsce.

 9. Dzielnicowy Mistrzem Polski w wyciskaniu wielokrotnym

  Starszy aspirant Ryszard Preg lubi swoją pracę, ale oprócz niej, w natłoku codziennych spraw znajduje czas na swoje hobby - sporty siłowe. W dniu 11 maja 2019 roku zmierzył się z konkurentami w wyciskaniu wielokrotnym sztangi. W trakcie zawodów, które odbyły się w hali sportowej we Wrocławiu, nie miał sobie równych zdobywając tytuł Mistrza Polski.

 10. By zrozumieć nie tylko historię…

  „Spotkanie z historią” - pod takim hasłem odbyło się szkolenie skierowane dla oficerów prasowych i policjantów prewencji kryminalnej z jednostek policji województwa śląskiego. Warsztaty podzielone były na dwie części. Najpierw uczestnicy pogłębili swoją wiedzę historyczną na temat Policji, a później odwiedzili „Ważne miejsce”, które pozwoliło im zrozumieć świat osób niewidomych i poznać potęgę ludzkich zmysłów.