Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

22.02.2017
Rozboje3
Kradzieże42
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
21.02.2017
Rozboje4
Kradzieże37
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
20.02.2017
Rozboje1
Kradzieże31
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
19.02.2017
Rozboje4
Kradzieże22
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
18.02.2017
Rozboje2
Kradzieże23
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
Policja konna - warsztaty ekologiczne

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Apel do hodowców drobiu - HPAI
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. List Ministra Mariusza Błaszczaka

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak skierował do policjantów list. Pisze w nim o usprawnieniu, rozwoju i inwestycjach w Policji oraz systemie motywacyjnym. Mowa jest także o wzroście wynagrodzeń policjantów i pracowników cywilnych.

 2. Awanse w śląskiej policji

  W rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyła się uroczystość powołania na stanowiska komendantów i zastępców komendantów komend miejskich i powiatowych. Trójce mundurowym powierzono obowiązki na stanowiskach kierowniczych. Rozkazy wręczył policjantom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak.

 3. Deklaracja współpracy pomiędzy policją i telewizją podpisana

  Szefowie katowickiego oddziału TVP i śląskiej policji podpisali deklarację współpracy. Zakłada ona zacieśnienie współdziałania pomiędzy publicznym nadawcą i jednostkami policji województwa śląskiego. Na antenie regionalnej "trójki" można było wczoraj obejrzeć odcinek programu z cyklu "Dojrzalsi", zrealizowany przy współpracy z policją, a poświęcony bezpieczeństwu seniorów.

 4. Rozpoznajesz? Poszukujemy sprawcy kradzieży charytatywnej skarbonki

  Będzińscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży skarbonki, do której zbierane były datki na leczenie chorego dziecka. Do zdarzenia doszło w dniu 14 lutego br. około godziny 20.15, w jednym ze sklepów spożywczych w będzińskiej dzielnicy Warpie. Osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego sylwetkę przedstawia zapis monitoringu z miejsca zdarzenia, prosimy o pilny kontakt.

 5. Policjanci i akademicy na rzecz pomocy ofiarom przestępstw

  Wczoraj w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się briefing prasowy, poświęcony współpracy Uniwersytetu Śląskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na rzecz przeciwdziałania zagrożeniom oraz dotyczącej działań na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem. Briefing zorganizowany został w ministerialnym Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

 6. Kierowca autobusu miejskiego z prawie 3 promilami

  Bytomscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę autobusu miejskiego. 47-latek miał prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie. Stróży prawa powiadomił jeden z pasażerów. Prokurator objął kierowcę policyjnym dozorem. Mieszkaniec województwa pomorskiego stracił prawo jazdy i odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 7. Tarnogórscy policjanci honorowo oddali krew

  Prawie codziennie dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, m.in. wypadków, w których niezbędna jest krew. Może ona uratować życie osobom poszkodowanym. Tarnogórscy mundurowi i pracownicy korpusu służby cywilnej postanowili dać przykład i oddać życiodajny płyn. Dzisiaj w punkcie krwiodawstwa Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, policjanci wzięli udział w akcji "Każda kropla jest cenna" i oddali ponad 6 litrów krwi.

 8. Uwaga! Nowa metoda działania oszustów

  Seniorzy już nie dają się tak łatwo nabrać „na wnuczka” czy „siostrzeńca”, który nagle znalazł się w potrzebie i musi pilnie pożyczyć pieniądze. Oszuści ciągle jednak modyfikują metody swojego działania. Tarnogórscy policjanci otrzymali ostatnio od pewnej mieszkanki miasta informację, że w skrzynkach pocztowych znajdują się podejrzane kartki z prośbą o telefon…

 9. Kryminalni zlikwidowali plantację konopi w centrum miasta

  Śląscy kryminalni zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich i zatrzymali jej 36-letniego właściciela. Śledczy zabezpieczyli kilkadziesiąt krzaków konopi indyjskich oraz gotowy susz, z którego można było przygotować 12 tysięcy porcji marihuany. Policjanci przejęli także sprzęt do uprawy konopi – lampy, filtry, namioty i środki chemiczne do wzrostu roślin. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

 10. Pięciu mężczyzn aresztowanych za pobicie

  Na wniosek śledczych z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach oraz prokuratora, rybnicki sąd tymczasowo aresztował pięciu mężczyzn, podejrzanych o pobicie z użyciem noża i paralizatora. Ich nieletni kompan został oddany pod nadzór kuratora. Sprawcy wtargnęli do mieszkań swoich sąsiadów i ranili jednego z nich. Zatrzymani przez policjantów podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.