Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-09-19
Rozboje1
Kradzieże40
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący5
2018-09-17
Rozboje3
Kradzieże34
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach26
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2018-09-16
Rozboje6
Kradzieże12
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
2018-09-15
Rozboje5
Kradzieże27
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2018-09-14
Rozboje2
Kradzieże37
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący7
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Zapraszamy kierowców w wieku 18-25 lat i 50+ na bezpłatne warsztaty

  Już teraz zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, do uczestnictwa w zajęciach, które przeprowadzane będą w Katowicach na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Zajęcia są bezpłatne i kierowane do dwóch grup kierujących: w wieku: 18-25 lat i 50+. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przećwiczyć jazdę samochodem w trudnych warunkach. Proponowana forma doskonalenia umiejętności jest niejednokrotnie jedyną okazją dla kierujących, aby mogli sprawdzić i wspomóc swoje umiejętności za kółkiem pod czujnym okiem osób, które na co dzień związane są z obszarem ruchu drogowego.

 2. Policjant pomógł ciężko rannemu mężczyźnie

  Będący w czasie wolnym od służby policjant, wracając do domu zauważył rozbity samochód i motocykl. Asp. Tomasz Pocha natychmiast zatrzymał się i udzielił ciężko rannemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Motocyklista został przewieziony do szpitala

 3. 19-latek zabił partnera siostry

  Policjanci z Bytomia zatrzymali 19-latka podejrzanego o zabójstwo 29-letniego mężczyzny. Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

 4. Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów na Śląsku

  Zakończyły się kilkudniowe ćwiczenia policyjnych antyterrorystów na Śląsku. Szkolenie Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji zorganizowane zostało w związku ze zbliżającym się Szczytem Klimatycznym ONZ w Katowicach. Ćwiczenia na terenie Katowic, Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Poręby obejmowały współdziałanie zespołów bojowych w działaniach kontrterrorystycznych m.in. przy wykorzystaniu śmigłowca oraz strzelania dynamiczne na strzelnicy w Ciągowicach. Uczestniczył w nich także GOPR.

 5. Konferencja pn. "Naucz mnie kiedy mówić NIE"

  Katowicka policja rozpoczęła nową kampanię edukacyjną pn. : „Naucz mnie kiedy mówić NIE!”. Kampania ma przestrzegać przed pozostawianiem bez opieki dzieci oraz uczyć je asertywnej postawy w kontakcie z obcymi. Konferencja inaugurująca kampanię miała miejsce na auli Uniwersytetu SWPS.

 6. Zatrzymani w sprawie podpalenia opon pod wiaduktem

  Policjanci z jaworznickiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lat, którzy są podejrzewani o podpalenie opon w rejonie wiaduktu przy trasie S1. Kłęby czarnego dymu unoszące się nad drogą mogły być przyczyną niedzielnego karambolu, w którym zginął jeden z kierowców. Sprawcy trafili już do policyjnego aresztu.

 7. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - projekt EDWARD na Śląsku

  19 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie trzecia edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą zaangażowana będzie również polska Policja. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz popierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Akcja ma na celu poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 8. Ku przestrodze...

  Prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków było przyczyną wypadku, do którego doszło w środę na ulicy Chorzowskiej. Kierowca samochodu ciężarowego, stracił panowanie nad pojazdem, wyłamał bariery oddzielające pasy jezdni i zderzył się z seatem jadącym w kierunku Sosnowca. Katowiccy policjanci prezentują ku przestrodze fragment nagrania z monitoringu, na którym zarejestrowany został moment wypadku. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze! Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

 9. Została zaatakowana, więc zadzwoniła do dzielnicowego

  W ręce policjantów z komisariatu I w Częstochowie wpadł 34-latek, podejrzany o zmuszenie do obcowania płciowego 60-latki i rozbój. W chwili ataku kobieta zdążyła jeszcze wybrać numer do dzielnicowego i poinformować, że potrzebuje pomocy. Policjant natychmiast podjął interwencję, dzięki czemu mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia. W toku wykonywanych czynności okazało się również, że 34-latek jest podejrzany o znęcanie się nad swoją matką.

 10. Dzień otwarty Oddziału Prewencji Policji w Katowicach

  W dniu dzisiejszym miłośnicy policyjnej służby mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Specjalnie dla nich w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach zorganizowano Dzień Otwarty. Stróże prawa przygotowali wiele atrakcji, m.in. pokazy sprzętu, wyposażenia i wyszkolenia. W uroczystej zbiórce rozpoczynającej wydarzenie wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.