Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

22.02.2018
Rozboje6
Kradzieże29
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący7
21.02.2018
Rozboje2
Kradzieże35
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący7
20.02.2018
Rozboje3
Kradzieże24
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
19.02.2018
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
18.02.2018
Rozboje4
Kradzieże10
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

1% podatku
Dyżurnet - 314
Policja konna - warsztaty ekologiczne
Polska Policja Dziś
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Teraz możesz pomóc Bartkowi również SMS-em

  Internetowa zbiórka pieniędzy na poród i pierwszą operację dla Bartka w specjalistycznej Klinice w Niemczech została przeniesiona na portal siepomaga.pl. Dzięki temu rodzice zyskali dodatkowe 2 tygodnie na zebranie wymaganej kwoty. Pomóżmy policyjnej parze uratować ich dziecko. Liczy się każda złotówka! Spieszmy z pomocą, do porodu zostało już mało czasu!

 2. Śląscy policjanci zlikwidowali wartą ponad milion złotych plantację marihuany

  Śląscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która mieściła się w pomieszczeniach przemysłowych jednej z sosnowieckich firm. Kryminalni przejęli w sumie 482 krzaki nielegalnych roślin, nasiona oraz ponad 4,5 kilograma suszu marihuany. Zatrzymani w tej sprawie trzej mężczyźni to pseudokibice jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Jeden z mężczyzn został już objęty policyjnym dozorem, dalsze losy pozostałych dwóch rozstrzygną się dzisiaj.

 3. Razem możemy więcej! Pomóżmy Bartkowi w walce o życie

  Bartek jest nienarodzonym synem dwójki śląskich policjantów. Niestety rodzice dowiedzieli się, że dziecko, na które z utęsknieniem czekali, urodzi się z krytyczną wadą serca - HLHS z restrykcyjnym otworem owalnym. Choroba ta wymaga kilkuetapowego, paliatywnego leczenia operacyjnego, które jest niesamowicie kosztowne. Od wczoraj ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy na poród i pierwszą operację dla Bartka w specjalistycznej Klinice w Niemczech. Pomóżmy rodzicom uratować ich dziecko!

 4. Błyskawiczna reakcja policjanta zapobiegła tragedii

  Policjant z katowickiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą podczas służby otrzymał informację, że jeden z uczestników gry internetowej zamierza popełnić samobójstwo. Profesjonalna reakcja kryminalnego, który błyskawicznie podjął odpowiednie działania pozwoliła na szybkie ustalenie tożsamości tej osoby. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

 5. Uroczyste pożegnanie komendanta

  W Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach odbyła się zbiórka w związku z pożegnaniem odchodzącego na zasłużoną emeryturę insp. Tadeusza Stuchlika – Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach. W uroczystości uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz zaproszeni goście.

 6. Komendant podziękował policjantom za uratowanie ludzi z pożaru

  Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski uroczyście podziękował policjantom, którzy narażając własne życie, uratowali inne osoby z pożarów. W pierwszym przypadku policjanci z płonącego budynku ewakuowali około 30 osób. Kilka dni później, mimo zadymienia i płomieni, mundurowi wczołgali się do mieszkania i wynieśli dwóch mężczyzn. Następnego dnia wyprowadzili natomiast z płonącego pustostanu cztery osoby bezdomne.

 7. Wzruszający list od mieszkanki Katowic

  Mieszkanka Katowic napisała wzruszający list do Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach inspektora Pawła Barskiego. Wyraziła w nim swoją wdzięczność dla policjantów z Komisariatu Policji VI w Katowicach. Serdecznie podziękowała dzielnicowemu sierż. Ireneuszowi Dudzik oraz policjantce z zespołu ds. nieletnich mł.asp. Paulinie Pająk za pomoc, którą jej okazali, gdy dowiedzieli się o jej bardzo trudnej sytuacji rodzinnej, w której znajdowała się od dłuższego czasu.

 8. Uroczyste pożegnanie z mundurem w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach stróże prawa pożegnali rozstających się z mundurem po 27 latach służby podinspektora Wojciecha Kubika i aspiranta sztabowego Piotra Kierca. Podziękowania za służbę i życzenia dalszych sukcesów w życiu osobistym złożył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz kierownictwo OPP, komendanci, naczelnicy jednostek policji garnizonu śląskiego, a także przedstawiciele związków zawodowych.

 9. Występ policyjnej orkiestry w Kuźni Raciborskiej

  Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wystąpiła w Kuźni Raciborskiej. Występ odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Wśród wielu zaproszonych gości nie zabrakło Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Łukasza Krebsa.

 10. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.