Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-07-15
Rozboje0
Kradzieże16
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
2018-07-14
Rozboje1
Kradzieże27
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2018-07-13
Rozboje1
Kradzieże34
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
2018-07-12
Rozboje0
Kradzieże41
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
2018-07-10
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący9
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Obchody Święta Policji 2018 w województwie śląskim

  24 lipca, to od 1995 roku szczególna data dla wszystkich policjantów. Właśnie w tym roku ustanowione zostało bowiem święto naszej formacji. Tylko w województwie śląskim nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa ponad 12 tys. policjantów, wspieranych przez prawie 2200 pracowników cywilnych.

 2. Uroczyste ślubowanie nowych policjantów

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się wczoraj ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi policji garnizonu śląskiego zasiliło 103 stróżów prawa. Rotę ślubowania przyjął od nich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Wiceszef śląskiego garnizonu policji podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjantów, którzy często narażają życie dla mieszkańców naszego regionu. Nowo przyjętym kolegom i koleżankom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów i wytrwałości!

 3. Mroczny Zlot Motocyklowy w Godowie

  Policjanci z wodzisławskiej drogówki zabezpieczali oraz uczestniczyli w „Mrocznym Zlocie Motocyklowym 2018”. W imprezie wzięło udział blisko 500 motocyklistów. Do Godowa zjechały się motocykle z całego regionu. Ta plenerowa impreza była świetną okazją do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prelekcje na ten temat wygłosiła podkom. Marzena Szwed z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Katowice.

 4. Maluszek już bezpieczny dzięki mieszkańcom i policjantom

  Jastrzębscy policjanci interweniowali wobec matki, która kompletnie pijana prowadziła wózek z 8-miesięczną córką. Zareagowała mieszkanka Jastrzębia, która widząc stan kobiety, wezwała policję. Dzielnicowy natychmiast zatrzymał 39-latkę i przekazał innym policjantom, a sam zaopiekował się dziewczynką. Była bardzo słaba, spocona i mocno odwodniona. Mundurowy musiał działać szybko. Zdobył dla maluszka napoje, które przelał do butelki i podał wycieńczonemu niemowlakowi.

 5. Koncert Guns N`Roses na Stadionie Śląskim

  Koncert Guns N'Roses zgromadził na Stadionie Śląskim ponad 50 tys. fanów. Sporo osób zebrało się też wokół stadionu. Nad bezpieczeństwem gości z kraju i z zagranicy oraz wszystkich mieszkańców czuwało ponad tysiąc policjantów naszego garnizonu. W związku z koncertem nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też ekscesów chuligańskich.

 6. W wypadku zginął policjant na służbie. Cześć jego pamięci!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi - mł. asp. Marka Mieczkowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Policjant zginął w wypadku drogowym podczas pełnienia służby na motocyklu. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratora.

 7. Służbę połączył z pasją i zdobywa mistrzowskie tytuły

  Zakres zadań Policji i umiejętności, jakie potrzebne są do ich realizacji są tak szerokie, że każda umiejętność, czy pasja stają się przydatne w codziennej służbie. Szczególnie, gdy w grę wchodzi sport, wysiłek i tężyzna fizyczna. Dla asp. Dawida Stwory z wydziału prewencji bielskiej komendy sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym od służby, ale także godnie i z sukcesami reprezentując bielską policję w licznych zawodach.

 8. Święto Policji w katowickim oddziale prewencji

  Mundurowi z oddziału prewencji i katowickiej komendy miejskiej, a także antyterroryści z Katowic wspólnie uczcili 99. rocznicę powstania Policji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, który wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Obchody uświetnili przedstawiciele wybranych jednostek naszego garnizonu, przedstawiciele służb mundurowych oraz reprezentanci instytucji współpracujących z Policją.

 9. Śmiertelny wypadek na zabrzańskim odcinku DTŚ

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. W wyniku zderzenia osobowego bmw z ciężarowym manem, zmarł kierujący osobówką. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby wszyscy podróżujący bezpiecznie dotarli do celu podróży.

 10. Policjanci zlikwidowali dwie plantacje marihuany

  Dzięki informacjom jakie zdobywają rudzcy kryminalni i ich ciężkiej pracy, zlikwidowano kolejne dwie plantacje marihuany. W rudzkiej Halembie, w jednym z mieszkań bloku, stróże prawa odkryli profesjonalną uprawę, w której 32-latek hodował nielegalne rośliny. W trakcie przeszukania mieszkania kryminalni zabezpieczyli susz marihuany z którego można było wydzielić kilkaset działek narkotyku. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.