Areszt za usiłowanie zabójstwa - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 04.12.2019

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 24-latka, który pod jednym z klubów w Krzyżanowicach ugodził nożem w brzuch o rok starszego od siebie mężczyznę. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Głównej w Krzyżanowicach. Jak wynika z ustaleń śledczych, 25-latek, próbując załagodzić sprzeczkę kilku mężczyzn, został ugodzony w brzuch nożem przez jednego z nich. Sprawca chciał uciec, jednak został zatrzymany przez pracowników ochrony, którzy przekazali go następnie wezwanym na miejsce mundurowym z krzyżanowickiego komisariatu.

Zatrzymany 24-letni mieszkaniec Rybnika trafił do policyjnego aresztu, a następnie do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, sąd we wtorek 3 grudnia podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.