Świętochłowicka drogówka w obiektywie kamery telewizyjnej - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Świętochłowicka drogówka w obiektywie kamery telewizyjnej

Data publikacji 28.10.2019

Świętochłowicka drogówka uczestniczyła w realizacji materiału filmowego do programu telewizyjnego. Policjanci pełnili służbę wraz z ekipą Telewizji Polskiej. Nagrany materiał zostanie wykorzystany w odcinku „Wielkiego Testu” na prawo jazdy i dotyczyć będzie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Emisja odbędzie się już w najbliższą środę, o godzinie 21.00.

W miniony piątek na ulice Świętochłowic wraz z patrolem drogówki wyjechała telewizyjna kamera. Podczas służby policjantom towarzyszyła ekipa Telewizji Polskiej. Wszystko to w ramach realizacji materiału filmowego do programu „Wielki Test na Prawo Jazdy”, który wyemitowany zostanie w najbliższą środę na antenie TVP 1.
Produkcja ma na celu przekazanie widzom autentycznej relacji z codziennej pracy policjantów z drogówki, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach. Kamera TVP 1 była obecna zarówno podczas patrolu, jak i policyjnych interwencji. Mundurowi zwracali uwagę na to, czy kierowcy poruszają się z odpowiednią prędkością, używają wymaganych świateł oraz jeżdżą w pasach bezpieczeństwa.

Stróże prawa nie zapomnieli też o pieszych i rowerzystach, kontrolując czy przechodzą przez jezdnię w wyznaczonym miejscu oraz przestrzegają przepisów w pobliżu przejazdów kolejowych. Policjanci opowiadali ekipie telewizyjnej o najczęściej popełnianych wykroczeniach na drodze oraz karach, jakie grożą za złamanie prawa. Zwracali też uwagę na to, jak niebezpieczne w skutkach może okazać się lekceważenie przepisów.

Emisja programu nastąpi w środę, 30 października, w TVP 1 o godzinie 21:00.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

 • Realizator z kamerą podczas nagrywania policjantów drogówki w czasie wchodzenia do radiowozu na tle budynku świętochłowickiej komendy
 • Realizator z kamerą podczas nagrywania policjantów drogówki w czasie wchodzenia do radiowozu na tle budynku świętochłowickiej komendy
 • Realizator z kamerą podczas nagrywania policjantów drogówki w czasie siedzenia w radiowozie na tle budynku świętochłowickiej komendy
 • Policjanci drogówki siedzący w radiowozie, za nimi realizator z kamera w trakcie ustawiania kamery.
 • Policjanci drogówki siedzący w radiowozie, za nimi w tyle radiowozu ekipa telewizyjna
 • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Świętochłowice podczas wykonywania czynności służbowych po zatrzymaniu pojazdu do kontroli. W tle zaparkowany kontrolowany pojazd oraz ekipa TVP1 w trakcie nagrania.
 • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Świętochłowice podczas oczekiwanie na sprawdzenie kontrolowanego pojazdu. W tle ekipa TVP1 w trakcie nagrania.
 • Na pierwszym planie ekipa TVP1 w trakcie nagrania. w tle Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Świętochłowice podczas wykonywania czynności służbowych po zatrzymaniu pojazdu do kontroli.
 • Ekipa z TVP1 w trakcie nagrania. w tle Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Świętochłowice podczas kontroli rowerzystki.
 • Ekipa z TVP1 w trakcie nagrania. w tle Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Świętochłowice podczas kontroli rowerzystki.
 • Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Świętochłowice podczas rozmowy z ekipą TVP1.
 • Radiowóz policyjny, w środku realizator wraz z kamerą